Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Наслідки реальність: Україна катастрофічно втрачає експорт шоколаду

Переглядів: 450 Коментарів: 0
загрузка...
Наслідки реальність: Україна катастрофічно втрачає експорт шоколадуУкраїна на третину знизила обсяги продажу шоколаду за кордон, а в грошовому вираженні падіння склало майже 50%.

Про це повідомляє УКАБ.

Так, за січень-жовтень 2018 року з України було експортовано 53,3 тис. т шоколаду, що на 34% менше аналогічних показників минулого року. У вартісному вираженні експорт впав на 49% – з 243 млн дол. до 124 млн дол.

“Основною причиною такого зниження стало майже повне припинення експорту в Російську Федерацію, яка була основним ринком збуту для української шоколадної продукції”, – відзначають експерти.
Протягом 10 місяців 2018 року в Росію було експортовано лише 4 т шоколаду, що становить менше 1% у структурі експорту даного продукту. Для порівняння, в 2018 році частка РФ в загальному експорті українського шоколаду становила 30%, а в 2018 році – 58%.

Зараз основними зовнішніми ринками збуту шоколаду залишаються країни та митного союзу – Казахстан, Білорусь та Азербайджан.
Нагадаємо, раніше Європейський Союз (ЄС) заблокував експорт української кондитерської продукції, що містить горіхи, оскільки українські виробники не можуть отримати необхідні сертифікати.

Корпорація “Рошен”, що належить президенту Петру Порошенку зіткнулася із забороною експорту в Росію ще в 2018 році – влітку того року РФ заборонила постачання солодощів корпорації, що позначилося на фінансових показниках кондитерської компанії.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин