Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Робота у святкові дні понад норму робочого часу не враховується до надурочної

Переглядів: 915 Коментарів: 0
загрузка...
Мінсоцполітики роз'яснило, як оплачується робота у святковi днi за пiдсумованого облiку робочого часу

Згідно зі статтею 107 КЗпП робота у святковий день компенсується працiвникам у грошовiй формi, тобто години, фактично вiдпрацьованi у святковий або неробочий день, оплачуються в подвiйному розмiрi, зокрема працiвникам, якi одержують мiсячний оклад:
у розмiрi одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий i неробочий день провадилась у межах мiсячної норми робочого часу,
i в розмiрi подвiйної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилась понад мiсячну норму,

Оплата в такому розмiрi провадиться за години, фактично вiдпрацьованi у святковий i неробочий день.

Робота у святкові дні понад норму робочого часу не враховується до надурочноїПiд час визначення годинної тарифної ставки для оплати фактично вiдпрацьованих годин у святковi, неробочi днi для працiвникiв, якi працюють за пiдсумованим облiком робочого часу, потрiбно мiсячний оклад працiвника роздiлити на мiсячну норму тривалостi робочого часу за вiдповiдний мiсяць, затверджену правилами внутрiшнього трудового розпорядку для такого працiвника.

Для працiвникiв, якi працюють за пiдсумованим облiком робочого часу, години роботи у святковий або неробочий день, виконаної в межах установленої їм мiсячної норми робочого часу, оплачуються в одинарному розмiрi понад оклад i не вилучаються з пiдрахунку надурочних годин за облiковий перiод.

Час, вiдпрацьований понад норму тривалостi робочого часу за облiковий перiод, вважається надурочним й оплачується згiдно зi ст. 106 КЗпП у подвiйному розмiрi.

Пiд час пiдрахунку надурочних годин робота у святковi й неробочi днi, проведена понад установлену на пiдприємствi норму робочого часу й оплачена у подвiйному розмiрi, не враховується.

Отже, години, вiдпрацьованi у святковий день понад установлену норму робочого часу, не враховуються до надурочної роботи й оплачуються в розмiрi подвiйної годинної ставки понад оклад.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин