Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Україну наповнили підроблені російські рублі

Переглядів: 539 Коментарів: 0
загрузка...
Україну наповнили підроблені російські рубліУкраїну наповнили підроблені російські рублі. Нацбанк у телеграмі №50-04027 / 99989 повідомив про часті випадки вилучення фальшивих 5000 купюр зразка 1997 випуску.

«Основні зображення та окремі елементи захисту цих підроблених банкнот, зокрема оптико-змінне зображення і інфрачервоний захист, імітовані на досить високому рівні», – наголошується в документі.
У ньому перераховані 12 ознак підробок, на які НБУ наказав звертати увагу касирам українських банків. Це, наприклад, імітація інфо-червоного захисту, підробка мікротекстів, які читаються тільки частково, а також неправильне зображення емблеми Банку Росії (на справжній банкноті вона покрита лаком, який змінює колір).

Нацбанк вимагає від банкірів ретельніше вручну перевіряти всі захисні елементи російської валюти, у тому числі і з використанням збільшувального скла. А також проганяти прийняті від людей рублі через універсальні детектори валют.

«Зрозуміло, всі інструкції регулятора будуть оперативно донесені до касирів, і вони стануть ретельніше перевіряти готівку при валютообмінних та інших операціях. Інформацію отримають відділення у всіх регіонах. Хоча найактивніше рублі обмінюються все-таки у східних областях України, що межують з РФ і зоною АТО, а також у Києві, в який приїжджає безліч людей з Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей », – прокоментував ситуацію член правління Промінвестбанку Владислав Кравець.

Банкіри говорять, як про поодинокі вилучені підроблені п’ятитисячні рублі – по 1-2 купюри, так і про цілу пачку фальшивок. «Адже великий номінал банкноти, його зазвичай використовують у східних регіонах для контрабанди чи підкупу», – зазначив директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький. До речі, мода на кустарний друк 5000 була і в РФ кілька років тому, але останнім часом поступово зійшла нанівець. «До нас довозять невикористані тоді підробки. У Росії зараз найактивніше тиражуються фальшивки менших номіналів – до 1000 рублів. Вважається, що з ними у злочинців менше шансів попастися », – пояснив Кравець.

Українців відразу попереджають, що при найменших підозрах при прийомі касиром банку підозрілої російської купюри, та буде вилучатися і відправлятися на експертизу. «Обмін її на гривню можливий тільки, якщо експертиза підтвердить автентичність банкноти. Але на моменті все одно відбувається вилучення і людині потрібно буде написати заяву з поясненням, як до неї потрапили ці гроші. Після чого ми передаємо купюру на експертизу і паралельно повідомляємо про цей факт в правоохоронні органи. Якщо буде доведено, що це фальшивка, людині доведеться мати справу саме з ними », – уточнив процедуру Василь Невмержицький.

До речі, він зазначив, що останнім часом почастішали випадки вилучення у людей не тільки російських підозрілих купюр, але й інших валют. «Сила-силенна випадків з доларами і гривнею. Погоріли, тьмяні, забруднені фарбою, з дірками – будь-які, випадків багато. Судячи з усього, частина з цих грошей – це те, що було вкрадено бойовиками під час захоплення банківських відділень на Донбасі. Людям зараз потрібно бути особливо уважними і акуратними, щоб не нарватися на мічені АТОшну готівку або на підробку. І не займатися обміном з рук, безпечніше звертатися в банки і перевіряти банкноти там », – резюмував Невмержицький.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин