Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Для українців введуть абонплату ще й за газ

Переглядів: 573 Коментарів: 0
загрузка...
Для українців введуть абонплату ще й за газЗ квітня 2016 року українці можуть додати щомісячну абонплату за користування газмережами, причому незалежно від кількості спожитого газу.

Про таку ініціативу заявив глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

За розрахунками робочої групи відомства, абонплата за доступ до “труби” складе 17 грн / міс. при наявності тільки газплити і 29 грн/міс. – за плиту і газовий котел.

Але при цьому обіцяють, що з ціни газу приберуть складову “на перекачування”: за даними НКРЕ, вона дорівнює 10,4% від “літньої” ціни (7,2 грн / куб. м), або 75 коп. Тобто газ має подешевшати до 2,85 грн / куб. м взимку (зараз 3,6 грн) і до 6,45 грн влітку.

Як роз’яснив нам директор енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, абонплата передбачена законом про ринок газу, який набрав чинності в жовтні:

“Абонплата – європейська практика. Вона вигідна тим, хто опалює будинки газом (зараз 200 куб. м коштують 720 грн, а з абонплатою буде 599 грн). Але вдарить по кишені власників газплит, що не мають лічильників: їм доведеться платити в місяць не 21 грн/ос., а 38 грн”.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин