Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Кабмін вніс до Ради компромісний варіант поправок до Податкового кодексу: Що пропонують

Переглядів: 1106 Коментарів: 0
загрузка...
Кабмін вніс до Ради компромісний варіант поправок до Податкового кодексу: Що пропонуютьУряд України у вівторок вніс до Верховної Ради компромісний проект правок до Податкового кодексу (№3688) «про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році», який передбачає встановлення з 2016 року єдиної ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) 22% і скасування 3,6 % ОСВ, утримуваного із зарплати працівників.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, одночасно пропонується підвищити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат (близько 33,4 тис. грн).

У частині податку на доходи фізичних осіб пропонується встановлення єдиної базової ставки в розмірі 18% замість двох діючих ставок 15% і 20%, а для дивідендів залишається ставка в розмірі 5%.

У частині спрощеної системи оподаткування законопроект містить норму про зменшення для платників III групи річного обсягу доходу з 20 млн грн до 5 млн грн зі збільшенням ставок з 2% до 3% – для платників ПДВ і з 4% до 5% – для неплатників ПДВ.

Крім того пропонується підвищити в 1,8 рази ставки єдиного податку для IV групи платників (сільгосппідприємств), скасувавши на 2016 рік застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку IV групи.

Також Кабінет Міністрів пропонує парламенту встановити додаткову ставку податку в 25 тис. гривень для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею більше 500 кв. м.

Законопроект пропонує встановити додаткову ставку податку в розмірі 25 тис. гривень для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею більше 500 кв. м.

Також законопроект пропонує збільшити граничну ставку податку для нерухомого майна з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м загальної площі житлової та нежитлової нерухомості.

Разом з тим Раді пропонують знизити ставки рентної плати при видобутку природного газу з метою реалізації промисловим споживачам з 55-28% до 29-14% залежно від глибини видобутку (до і понад 5 км) з 1 січня та з метою реалізації населенню з 1 квітня з 70% до 29% (видобутий з покладів до глибин 5 км).

При цьому ставка рентної плати при видобутку природного газу з метою реалізації населенню, з покладів глибиною понад 5 км, залишається на рівні 14%.

Також Кабмін пропонує Раді скасувати рентну плату за транспортування природного газу трубопроводами на території України з одночасним введенням оподаткування ПДВ операцій по послугах з транзитного транспортування природного газу.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин