Сьогодні Дата
Україна за роки незалежності втратила 95% океанського флоту
Переглядів: 471 Коментарів: 0
загрузка...

“Створюється фіктивна заборгованість або перед портом, або перед третіми особами. При заході в найближчий порт і на судно накладається арешт. Після цього воно реалізується для погашення такої заборгованості. Таким чином Україна втратила свій один з найбільших риболовецьких флотів у світі”, – сказав чиновник.
За словами Коваліва, в 1991 році Україна володіла більш ніж 230 океанськими судами. У 2018 році їх кількість скоротилася до 11, з яких тільки 4 перебувають у державній власності.
Ковалів підкреслив, що зазначена схема працює не тільки для судів, які займаються риболовецьким промислом в океані. У грудні Держрибагентство запобігло продаж державного вантажного танкера “Таманський”, яка повинна була пройти в Туреччині для погашення фіктивної заборгованості в 1,2 мільйона доларів перед фрахтувальником за ремонт судна, в той час як за договором фрахтівник проводить ремонтні роботи за свій рахунок.
За словами Ковальова, найближчим часом Держрибагентство спільно з експертами має зайнятися вирішенням проблеми незаконного відчуження судів. Агентство буде розглядати варіанти залишення судів в державній власності, з посиленням контролю за їх використанням або передачі їх на приватизацію.
Нагадаємо, на початку 1990-х років океанський флот України забезпечував вилов 780 тисяч тонн риби та водних біоресурсів.
У 2018 році В українських і міжнародних водах риболовецькі підприємства України виловили 91,3 тисячі тонн риби та водних біоресурсів без урахування окупованої Росією Криму. До окупації, в 2018 році, цей показник становив 225,8 тисяч тонн.
У січні-листопаді поточного року загальний вилов риби та інших водних біоресурсів українськими підприємствами склав 72,9 тисячі тонн, що на 5,8% менше за аналогічний показник 2018 року.
загрузка...
Джерело:finance.ua
Категорія: Новини
Коментарі:
Залишити коментарійX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин