Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Клімкін: Грядущий безвізовий режим з ЄС - це не подарунок

Переглядів: 627 Коментарів: 0
загрузка...
Клімкін: Грядущий безвізовий режим з ЄС - це не подарунокМіністр закордонних справ Павло Клімкін не вважає прийняття Європейською комісією звіту про безвізовий режим з Україною подарунком, тому що Київ і так провів би реформи.

“Не згоден, що це подарунок. Наша країна цього заслужила. Насправді, ми зробили б всі реформи і так. Але з безвізовим режимом вони будуть проведені швидше і системніше”, – сказав він.

Клімкін зазначив, що такий політичний “аванс” отримували іноді інші країни – наприклад, деякі балканські держави. Але на тлі нинішнього сприйняття міграційного кризи в ЄС ніхто політичних авансів полібералізації візового режиму не буде робити.

“Інша справа, що Брюссель використовує план дій щодо безвізового режиму для сприяння реформам в Україні. Більшість з них безпосередньо пов’язана зі створенням довіри до того, як працює вся система у нас”, – сказав глава МЗС.

“Хоча тут є більш системний вимір: вся антикорупційна модель будувалася незалежно від безвізового режиму. Наприклад, все це прописано в нашій спільній програмі з МВФ”, – заявив він.

“Тобто ми виконали б ці пункти, навіть якщо б їх не було в плані дій щодо безвізового режиму, або, врешті-решт, і в тій же програмі. Але що ми мали можливість зробити це більш системно і структуровано в стислі терміни, це правда “, – додав Клімкін.

На його думку, це не аванс, а велика можливість використання інструментів.

В ЄС діє типовий для Східного партнерства режим more for more. Це означає, що країна робить більше реформ, які отримують позитивну оцінку, а потім отримує більше допомоги. Він працює і для безвізового режиму.

На думку Клімкіна, ЄС пройшов той етап, коли він готовий давати суто політичні аванси.

“Погоджуюся тут тільки в одному: це політичний аванс і взагалі політичне визнання належності України та українців до Європи. Адже для багатьох процедура отримання візи тепер уже не так нездоланна, як років 5 тому”, – сказав він.

“Я ще пам’ятаю, коли ми починали говорити про спрощення візового режиму, збирали всіх консулів країн ЄС,” били по голові “за порушення. А зараз безвізовий режим для багатьох українців – це не просто технічні процедури, а визнання приналежності до Європи”, – додав Клімкін.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин