Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Каков порядок отражения в налоговой накладной надбавок и/или скидок, предоставленных продавцом при поставке товаров/услуг покупателю?

Переглядів: 609 Коментарів: 0
загрузка...
Каков порядок отражения в налоговой накладной надбавок и/или скидок, предоставленных продавцом при поставке товаров/услуг покупателю? Фахівців головного податкового відомства запитали: який порядок відображення у податковій накладній надбавок та/або знижок, наданих продавцем при постачанні товарів/послуг покупцю?

У відповіді фахівці ДФСУ нагадують, що згідно з п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.

Пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2018 № 957, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2018 за № 1235/26012 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 957) визначено, що:


у графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ;


у графах 8, 9, 10, 11 та 12 вказується база оподаткування ПДВ.


Враховуючи те, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, то у випадку якщо продавцем надається знижка, ціна постачання та база оподаткування зменшуються на суму такої знижки.

У разі якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання (п. 20 Порядку № 957).

У разі якщо продавцем при постачанні товарів/послуг покупцю встановлено надбавку, то така надбавка відповідно збільшує ціну постачання та базу оподаткування.

Таким чином, надбавки та/або знижки, що надаються продавцем у зв’язку з постачанням товарів/послуг покупцю, в окремих рядках податкової накладної не зазначаються, а збільшують або зменшують ціну постачання та базу оподаткування, які вказуються у відповідних графах такої накладної.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Новини



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин