Сьогодні Дата
Банки-2016: як правильно використати міжнародний досвід
Переглядів: 377 Коментарів: 0
загрузка...

Сьогодні як ніколи потрібна загальна концепція розвитку банківського сектору – і низка «вольових» заходів з боку держави, спрямованих не тільки на фінансову стабілізацію, а й на комплексний розвиток одного з головних «драйверів» економіки. Адже без фінансової індустрії, без інструменту кредитування та без стабільної загальнонаціональної платіжної платформи неможливо досягти стійкого економічного зростання і розвитку.
Вічне питання: core versus noncore
Світова фінансова криза 2007–2008 років увійшла в історію як найстрашніша економічна катастрофа з часів Великої депресії 1930-х. Вона почалася як іпотечна криза в США і дуже швидко переросла у глобальне випаровування ліквідності та світову економічну рецесію 2008–2018 років. Багато фундаментальних економічних і поведінкових факторів, що спровокували світову кризу, стали каталізаторами ланцюгової реакції для європейської кризи суверенного боргу (перші етапи якої почалися наприкінці 2009 року в Греції, Португалії, Ірландії, Іспанії та Кіпрі).
Ці багаторівневі кризові явища підштовхнули чимало індустрій і цілі суверенні економіки до краю безодні. Тоді саме банківський сектор було ідентифіковано як один із «первинних винуватців» цього фінансового жахіття – і саме банківський сектор зазнав найважчих втрат від колапсу світової фінансової системи.
Падіння таких світових гігантів, як Lehman Brothers, Bear Stearns, Washington Mutual і AIG, відкрило глобальніші прогалини по всій планеті. Світ побачив, як звичайний німецький громадянин, що обслуговується в місцевому земельному банку на кшталт Bayern LB, міг втратити свої накопичення через іпотечний дефолт садівника у штаті Флорида, США. От на Заході й почали шукати відповіді на такі питання: що мають робити банки; що потрібно вважати «ключовими бізнесами», а що – «не ключовими»; які існують ризики, пов'язані зі світовою фінансовою системою; як мають поводитися «гібридні», або «напівдержавні», банківські установи та які моделі побудови бізнесу вони мають застосовувати?
Тоді вперше питання реструктуризації, санації, очищення і переформатування балансів, ризиків «балансових ефектів» стали чи не окремою наукою. Захід зіткнувся з цими проблемами, і треба сказати, що низку питань було розв’язано на дуже високому якісному рівні. Україна наразі ще лише починає пробувати вирішити ці непрості питання.
загрузка...
Категорія: Новини
Коментарі:
Залишити коментарійX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин