Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Залишок коштів у казні України скоротився в 5 разів

Переглядів: 590 Коментарів: 0
загрузка...
Залишок коштів у казні України скоротився в 5 разівЗалишки коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) в грудні 2018 року скоротилися в 5,3 рази, або на 38,94 млрд грн, і до початку 2016 року склали 9,02 млрд грн.

Досягнутий рівень в три рази перевищує показник річної давності і є найвищим показником за період з 2008 року, зазначають в Державній казначейській службі.

До червня 2018 тримався рекорд, встановлений в грудні 2005 року після приватизації “Криворіжсталі”, коли вдалося накопичити 27,35 млрд грн, або $5,42 млрд за тодішнім курсом. До осені 2018 року на рахунках Держказначейства накопичилося 45,85 млрд грн, всю осінь обсяг коштів залишався біля цього рекордно високого рівня.

Зростання залишків на ЄКР в уряді пояснювали надходженням нових траншів міжнародної фінансової допомоги, більш високими, ніж планувалося, доходами бюджету через девальвацію та інфляції, перенесенням обслуговування зовнішніх комерційних боргів на пізніший термін у зв’язку з їх реструктуризацією, а також зростаючими в останні місяці надходженнями з ПДВ, які влада пояснює введенням електронної системи адміністрування цього податку.

Уряд також вказувало, що йому необхідно було накопичити до четвертого кварталу 25 млрд грн на виплату дотацій у зв’язку з підвищенням енерготарифів, а також виділити 10 млрд грн на дострокове підвищення приблизно на 13% соціальних виплат – з 1 вересня замість передбаченого в законі про держбюджет 1 грудня.

Крім цього, значна частина цих коштів належала місцевим бюджетам, доходи яких істотно виросли після децентралізації, а витрачання коштів в силу різних причин затягувалося.

У наприкінці 2018 року Верховна Рада і Кабмін вирішили виділити з держбюджету Пенсійному фонду 14 млрд грн, які пішли на виплату січневих пенсій в останні дні грудня.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин