Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Український ринок платіжних систем чекає «зачистка»

Переглядів: 544 Коментарів: 0
загрузка...
Український ринок платіжних систем чекає «зачистка»Якщо 2018 і 2018 роки стали фатальними для багатьох українських банків, то в 2016 НБУ зосередить увагу на платіжних системах.

Нацбанк планує підвищити вимоги до капіталу платіжних систем, а також, як і у випадку з банками, розкрити їх кінцевих власників і власників фінустанов – учасників платіжних систем. Про це заявив заступник голови НБУ, Яків Смолій.

Деякі ініціативи Національного банку підуть на користь українському ринку фінансів, інші ж завдадуть шкоди.

Позитивні сторони

Нарощування капіталізації дозволить попередити масове банкрутство операторів грошових переказів.

Є думка, що було б не зайвим зобов’язати всі без винятку платіжні системи резервувати на своїх банківських рахунках певні суми у вигляді страхових внесків, які б покривали їх зобов’язання. Так працюють всі міжнародні платіжні системи.

«Чинна практика міжнародних платіжних систем – це наявність гарантованих депозитів учасників, які забезпечують розрахунки за зобов’язаннями (незалежно від фінансового стану гравців), і які переглядаються кожні два тижні», – розповідає операційний директор і співвласник компанії-провайдера транзакційних рішень PayForce, Сергій Головань. За його словами, вітчизняні гравці ринку платіжних систем (банки та фінорганізації) не завжди дотримуються такої практики.

Розкриття кінцевих власників учасників ринку платіжних систем теж повинно принести безумовну користь. Враховуючи недавні звинувачення у фінансуванні тероризму, висунуті НБУ проти українських платіжних систем, цей захід зараз особливо актуальна.

Ці заходи зроблять український ринок фінансів більш прозорим і керованим. По-друге, нововведення підвищать ступінь відповідальності учасників. І, по-третє, вони будуть обмежувати неконтрольоване зростання числа операторів платіжних систем », – вважає керівник аналітичного департаменту Concorde Capital, Олександр Паращій.

Негативні наслідки

«Вважаю, що для якихось гравців, які займалися не зовсім правильним з погляду НБУ бізнесом, дана ініціатива – це погані новини», – коментує керівник напряму «Платежі та перекази» ПриватБанку, Михайло Рогальський.

Кількість платіжних систем, створених нефінансовими організаціями, може скоротитися. Такий прогноз дає Сергій Анніков (керівник з питань заощаджень і транзакційних послуг Райффайзен Банку Аваль).

Досить імовірно, що незабаром з ринку зникне як мінімум десяток дрібних компаній.

«Я не в курсі того, що саме задумав Нацбанк. Можливо, у нього вже є список компаній, які повинні піти з ринку. Можу сказати тільки одне: на цьому ринку сьогодні присутня досить велика кількість дрібних компаній, яким при нових вимогах доведеться консолідуватися, зливатися в більш великі мережі або ж йти », – заявив банкір на умовах анонімності.

У будь-якому випадку зазначені заходи НБУ приведуть до підвищення порога входу на вітчизняний ринок платіжних послуг.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин