Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Офіс бізнес-омбудсмена пропонує уряду змінити кримінальне законодавство з метою зниження тиску на бізнес

Переглядів: 594 Коментарів: 0
загрузка...
Офіс бізнес-омбудсмена пропонує уряду змінити кримінальне законодавство з метою зниження тиску на бізнесОфіс бізнес-омбудсмена пропонує уряду скликати групу експертів та розробити зміни в кримінальне законодавство, які б знизили тиск на бізнес з боку правоохоронних органів.

“Ми пропонуємо уряду створити експертну групу для розробки змін до Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу, з запрошенням до участі наших експертів, експертів силових структур, Міністерства юстиції та інших зацікавлених сторін”, – повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета на прес-конференції.

Заступник бізнес-омбудсмена Григорчак Ярослав пояснив, що сьогодні третина скарг бізнесу стосується дій правоохоронних органів і, зокрема, податкової міліції.

За його словами, основні порушення стосуються відкриття кримінальних проваджень, відмови у відкритті кримінальних проваджень, порушень в ході розслідування і неефективного запровадження досудового слідства.

Він також додав, що офіс бізнес-омбудсмена пропонує внести зміни до Кримінального законодавства, які б зробили бізнес більш захищеним перед лицем правоохоронних органів. Зокрема, обмежити правоохоронним органам термін доступу до оригіналів документів трьома місяцями, передбачити можливість використання правоохоронними органами електронних копій документів та встановити, що обшук може проводитися виключно в умовах відеофіксації цього процесу.

За словами Я. Григорчака, необхідно також підвищити бар’єр, перевищення якого переводить несплату податку з адміністративного правопорушення в кримінальне.

За його словами, зараз цей бар’єр становить 689 тис. грн. Він пояснив, що при внесенні змін до Податкового кодексу в 2018 р. ця сума була еквівалентна $58-59 тис., проте відтоді через девальвацію гривні вона скоротилася до еквівалента $27 тис.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин