Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Мінфін: Аудитори та бухгалтери повинні повідомляти про підозрілі операції

Переглядів: 472 Коментарів: 0
загрузка...
Мінфін: Аудитори та бухгалтери повинні повідомляти про підозрілі операціїЗакон зобов’язує аудиторів і бухгалтерів повідомляти в Держфінмоніторинг про підозри щодо фінансового шахрайства.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

“Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» від 14.10.2018 г. № 1702-VII аудитори, аудиторські фірми, суб’єкти господарювання, які надають послуги з бухгалтерського обліку, визначені суб’єктами первинного моніторингу. Згідно із законом вони зобов’язані виявляти, реєструвати і повідомляти Держфінмоніторингу про фінансові операції, які підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу”, – йдеться в повідомленні.
На виконання Закону Міністерство фінансів розробило Положення про проведення такого фінансового моніторингу.
Отже, суб’єкти первинного фінансового моніторингу, які надають бухгалтерські або аудиторські послуги, зобов’язані повідомляти про свої підозри щодо фінансових операцій замовника послуг з контрагентами.
Підозрілими можна вважати операції, які є ризиковими, не відповідають фінансовому стану і звітності, або ж до яких були залучені особи, пов’язані із здійсненням терористичної діяльності або до яких застосовані міжнародні санкції.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин