Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Кабмін схвалив порядок створення відкритих реєстрів по відшкодуванню ПДВ

Переглядів: 554 Коментарів: 0
загрузка...
Кабмін схвалив порядок створення відкритих реєстрів по відшкодуванню ПДВ11 лютого Уряд схвалив Постанову, що уможливлює створення відкритих реєстрів з відшкодування ПДВ


Міністерство фінансів продовжує реалізацію кроків, що допоможуть запровадити прозорість у всі процеси управління державними фінансами та взаємовідносин з платниками податків, що, в свою чергу, має допомогти подолати корупцію в податковій сфері.
З цією метою, наприкінці минулого року Міністерство фінансів сприяло ухваленню Верховною Ради змін до податкового законодавства, якими було запроваджено створення 2 публічних відкритих реєстрів з однаковою системою хронологічного відшкодування ПДВ (Закон України від 24.12.2018 р № 909). До цих реєстрів будуть вноситися заявки на відшкодування ПДВ від компаній, які відповідають (для першого реєстру) і не відповідають (для другого реєстру) критеріям, визначеним в пункті 200.19 Податкового кодексу.
На виконання даних змін до законодавства, на своєму засіданні 11 лютого, Уряд ухвалив Постанову, що була розроблена Міністерством фінансів та забезпечує умови для створення відкритих реєстрів з відшкодування ПДВ. Дана постанова затверджує Порядок ведення та форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Зокрема, порядком передбачено:
перелік даних, з яких формуватимуться такі реєстри;
автоматичне внесення заяв до відповідного реєстру, що здійснюватиметься протягом операційного дня у хронологічному порядку надходження таких заяв;
публікацію таких реєстрів на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет Державної фіскальної служби України;
повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування у хронологічному порядку, відповідно до черговості внесення до кожного відповідного реєстру заяв.
"Протягом багатьох років, вибірковий непрозорий процес до відшкодування ПДВ в Україні створював значні можливості для корупції у цій сфері, і через це був однією з ключових головних причин для нарікань бізнесу на інвестиційний клімат в Україні. З прозорими реєстрами хронологічного відшкодування ПДВ, що оприлюднюються онлайн, ми раз і на завжди вирішимо дану проблему", - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин