Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Депутати мають намір спростити створення технопарків в Україні

Переглядів: 596 Коментарів: 0
загрузка...
Депутати мають намір спростити створення технопарків в УкраїніВерховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, що передбачає спрощення реєстрації технологічних парків в Україні та інноваційних проектів, які вони розробляють, для посилення кооперації таких парків з промисловістю.

За прийняття відповідного законопроекту №2216а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків” в першому читанні проголосували 232 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха повідомив, доповідаючи по законопроекту, що даний законопроект спрямований на вдосконалення роботи технологічних парків для підтримки наукових розробок і випуску інноваційної продукції в таких парках.

“Я хочу нагадати, що на початку двохтисячних років українські технопарки реалізували понад 120 інноваційних проектів. В результаті були створені 3,5 тисячі робочих місць, вироблено на 13 мільярдів гривень інноваційної продукції, і до бюджету надійшло понад 1 мільярд гривень у тодішніх цінах”, – сказав Стриха.

Разом з тим, протягом останніх 5 років, за словами Стріхи, не було зареєстровано жодного нового інноваційного проекту, оскільки були внесені зміни в законодавство.

“Законопроект враховує європейський досвід і пропонує дерегуляцію та спрощення як процедури реєстрації самих технопарків, так і проектів, які вони розробляють”, – сказав він.

Також Стріха зазначив, що документ не встановлює жодних додаткових пільг.

Голова комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк заявив, виступаючи з трибуни, що даний законопроект полегшить взаємодію наукової сфери та промисловості.

“Цей законопроект допомагає науково-освітнім університетам, дослідницьким інститутам співпрацювати з реальним сектором економіки. На жаль, він не встановлює жодних податкових чи інших пільг для таких технологічних парків”, – сказав Галасюк.

За його словами, даний законопроект спрямований на врегулювання діяльності технопарків. Зокрема, він виключає технопарки зі списку вільних економічних зон.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин