Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Україна за рік зменшила переробку молока на 8,5%

Переглядів: 694 Коментарів: 0
загрузка...
Україна за рік зменшила переробку молока на 8,5%Держстат оприлюднив офіційну статистику щодо обсягів молока, які надійшли на переробку в 2018 році.

Результати, м’яко кажучи, не радують, — навіть після інформації щодо третього кварталу, спрогнозувати таке падіння переробки виявилося складно, пише “Дело” з посиланням на Infagro.

За підсумками 2018 загальний обсяг надходжень молока на переробні підприємства склав 4 251 тис. тонн, що на 8,5% менше 2018 року. При цьому, обсяги закупівлі (без давальницьких та інших схем) склали 4 090 тис. тонн, а це на 11,4% менше 2018 року, що дуже істотно.

Якщо дивитися в розрізі основних категорій, то надходження від сільськогосподарських підприємств склало 2 413 тис. тонн — на 0,6% менше минулого року (так само, як і виробництво, практично не змінилося за рік: +0,8% за офіційними даними).

А от цифри від господарств населення трохи бентежать — не міг за рік обсяг скоротитися на 22,3% (майже чверть), адже динаміка виробництва по даній категорії зменшилася лише на 5,5%.

Тут бачаться два варіанти, або виробництво молока в господарствах населення продовжують суттєво “завищувати”, яких у минулому році величезна частина молока “на папері” перейшла з однієї категорії в іншу (сільгосппідприємства “пропускали” молоко від населення через себе з метою одержання податкового кредиту).
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин