Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Збільшено норми споживання газу для населення

Переглядів: 716 Коментарів: 0
загрузка...
Чергове рішення уряду про збільшення норми споживання газу

Збільшено норми споживання газу для населення

Українці, які використовують тільки газову плиту, будуть платити за 4,4 кубометрів замість 3 кубометрів.

Уряд України підвищив норми споживання газу для домогосподарств без лічильників на 47% – громадяни, які використовують тільки газову плиту, будуть платити за 4,4 куб.м. замість 3 куб. м.

Відповідне рішення, за пропозицією міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, уряд прийняв на засіданні в середу.

У той же час, Кабмін вирішив протягом двох тижнів підготувати нову методику, згідно з якою норми споживання розраховуватимуться окремо для різних регіонів – з урахуванням їх особливостей.

Крім цього, Кабмін вирішив скасувати своє базове постанову №619 від 1996 року – раніше норми коректувалися внесенням зміною в нього. Останні зміни 29 квітня 2018 року про подвійному зниженні нормативів споживання газу, це рішення було оскаржене в судах всіх інстанцій, і, за даними В. Демчишина, облгази планували з лютого нараховувати плату за нормою не 3, а 6 куб.м. для домогосподарств, які використовують тільки плиту.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів в квітні 2018 року вдвічі знизив нормативи споживання газу для населення без лічильників. Якщо раніше норматив споживання газу домогосподарства, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального опалення, становив 6 куб. м / міс. на одну людину, то після зниження – 3 куб. м. Для домогосподарств з плитою і без центрального опалення норматив був знижений з 9 куб. м до 4,5 куб. м, а з плитою та водонагрівачем – з 18 до 9 куб. м.
Вищий адміністративний суд України скасував постанову Кабінету міністрів №237 від 29 квітня 2018 року про подвійному зниженні нормативів споживання газу для домогосподарств без лічильників.

На думку суду, зниження нормативу споживання було проведено незаконно. За весь період, коли застосовувалося постанову Кабміну №237 (травень 2018 року – січень 2016 року), необхідно здійснити перерахунок з доплатою від населення.

Нагадаємо, за словами експертів, зниження нормативів споживання газу для населення без лічильників в 2018 році призводить до того, що установка лічильників може стати невигідною.

Крім того, малозабезпеченим сім'ям доведеться компенсувати оплату за газ, спожитий понад норму, зі своєї кишені. "Раніше у людини було, грубо кажучи, 6 куб. м, І на цей розмір нараховувалася субсидія, тепер цей обсяг обмежиться на 3 куб. м. Для тих, хто отримує субсидію, це, звісно, погано", – вважає директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

Але є категорія громадян України, які виграли від зниження нормативів – це ті, хто не користуються субсидіями і не мають газових лічильників, відзначали фахівці.
загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин