Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

НКРЕКП про введення абонплати для користувачів газових плит та котлів

Переглядів: 990 Коментарів: 0
загрузка...
НКРЕКП про введення абонплати для користувачів газових плит та котлівЧи буде введена абонплата для користувачів газових плит та котлів? Чому вирішили ввести таку інновацію? Чи сплачуватимуть її ті, хто має лічильник та газом не користувалися? На ці питання відповіла НКРЕКП


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у листі від 18.02.2016 р. №1453/16.3.1/7-16 повідомила, що з 01.04.2016 року планується перехід до формування тарифів на послуги розподілу природного газу виходячи з величини приєднаної потужності об'єкта споживача.
З цього часу послуги розподілу природного газу має оплачуватись окремо як плата за потужність ("абонентська плата") газорозподільному підприємству та вартість фактично спожитого природного газу як товару - газопостачальному підприємству.
Комісія повідомляє, що забезпечення потужності, право користування якою оператор газотранспортної системи та оператор газорозподільної системи може надати замовникам, зокрема побутовим споживачам (населенню), з гарантією реалізації такого права не залежить від фактичних обсягів споживання природного газу та від фізичного шляху слідування природного газу.
Таким чином, при запровадженні тарифу на послуги розподілу природного газу виходячи з величини приєднаної потужності об'єкта споживача ("абонплати") фактична вартість природного газу для споживачів не зміниться (за умови незмінної вартості послуг транспортування та розподілу природного газу та ціни газу як товару), оскільки буде здійснено перерозподіл структури кінцевої ціни шляхом виокремлення вартості послуг транспортування та розподілу природного газу із структури кінцевої ціни в окремий платіж.
На сьогодні Комісією здійснюється підготовчий етап до формування тарифів на послуги розподілу природного газу із застосуванням вартості забезпечення замовнику обсягу технічної потужності, вираженої в одиницях енергії/м3 до одиниці часу, зокрема збір та аналіз даних від газорозподільних підприємств в частині формування потужності.
Тобто розрахунків тарифів із застосуванням вартості забезпечення замовнику обсягу технічної потужності Комісією на сьогодні ще не здійснювалось та відповідні тарифи н
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин