Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

У Нідерландах почався референдум щодо асоціації України з ЄС

Переглядів: 427 Коментарів: 0
загрузка...
У Нідерландах почався референдум щодо асоціації України з ЄСУ Нідерландах почалося голосування на референдумі щодо угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Виборчі дільниці відкрилися о 7:30 ранку за місцевим часом (8:30 за Києвом).

Питання на референдумі звучить так: “Ви за чи проти закону про затвердження договору асоціацію між Європейським Союзом і Україною?”.

Щоб референдум був визнаний таким, що відбувся, явка повинна скласти мінімум 30% (приблизно 3,8 млн осіб).

Дільниці працюватимуть до 21:00 (22:00 за Києвом).

Згідно з останніми соцопитуваннями, ряди прихильників і противників ратифікації угоди про асоціацію ЄС і України в Нідерландах практично рівні за чисельністю. За даними оприлюднених 20 березня результатів дослідження, яке провела компанія Direct Research, 35 відсотків респондентів готові підтримати ратифікацію, а 36 відсотків збираються проголосувати проти неї. 29 відсотків до сих пір не визначилися зі своєю позицією.

Референдум носить консультативний характер. Рішення, ратифікувати чи угоду про асоціацію України і ЄС, прийме уряд Нідерландів після 12 квітня, коли будуть оголошені результати референдуму.

Однак навіть якщо припустити, що Нідерланди в результаті референдуму остаточно відмовляться ратифікувати угоду між Києвом і Брюсселем, ЄС зможе і надалі застосовувати його тимчасово, як це відбувається з 2018 року. А з 1 січня 2016 роки так само тимчасово діє зона вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом. Остаточно угода набуде чинності після завершення процесу її ратифікації всіма членами ЄС. До цього моменту, незалежно від тривалості процесу ратифікації, буде залишатися в силі тимчасова дія угоди про асоціацію та ЗВТ з Україною.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин