Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Дістали з-під матраців: Українці масово почали витрачати заощадження

Переглядів: 347 Коментарів: 0
загрузка...
Дістали з-під матраців: Українці масово почали витрачати заощадженняЗа підсумками 2018 року падіння реального доходу українців, з урахуванням інфляції, прискорилося до 22,2%, причому свого піку вона досягла в другому кварталі – на 30,4%. У зв’язку з цим населення стало активно користуватися раніше накопиченими коштами – приріст заощаджень був відсутній три квартали поспіль і відновився лише в жовтні-грудні.

Про це свідчить інформація Державної служби статистики України.

У жовтні-грудні зниження доходів громадян сповільнилося до 16%, однак оскільки скорочення реальних доходів в Україні триває ще з другого кварталу 2018 року, то це уповільнення пояснюється низькою порівняльною базою.

Так, Держстат порівнює показники четвертого кварталу 2018 року з аналогічним періодом 2018 року, коли реальний дохід вже впав на 19,2% (по відношенню до четвертого кварталу 2018 року).

У той же час, номінальні доходи населення, які не враховують інфляцію, ростуть. Зокрема, середній наявний дохід зріс до 9,2 тис.грн, а за рік до 31 тис. грн. При цьому велику частину в структурі доходів українців становить зарплата (39%), а також соціальна допомога та інші трансферти (37,8%).

Однак частка зарплати за рік скоротилася – за підсумками 2018 року вона становила 40,2%. У той же час, збільшилася частка соцдопомоги і трансфертів (з 36,7% до 37,8%). Крім того, ще більше українців почало займатися підприємництвом – частина прибутків і змішаного доходу піднялася з 16,6% до 18,4%.

Разом з тим витрати українців за рік збільшилися на 16,9% – до 1,737 трлн грн, а вкладення в фінансові та нефінансові активи скоротилися на 73% – з 30,8 млрд грн до 8,2 млрд грн. Це сталося виключно за рахунок скорочення приросту фінансових активів.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин