Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Як відзвітувати про пільги за І квартал 2016 року

Переглядів: 828 Коментарів: 0
загрузка...
Як відзвітувати про пільги за І квартал 2016 року10 травня 2016 року - останній строк подання Звіту про суми податкових пільг за I квартал 2016 року


Нагадаємо, що на підставі пп. 16.1.6 ПКУ платник податків зобов'язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг — пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).
Облік сум податку та збору, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, ведеться таким суб'єктом — платником податків відповідно до Порядку №1233. Цей облік є обов'язковим для всіх суб'єктів господарювання, які згідно з ПКУ не сплачують податків та зборів до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги.
Як відомо, податкове законодавство згідно з п. 30.6 ПКУ визначає чотири види податкової пільги, які надаються шляхом:
1) податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;
2) зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору;
3) встановлення зниженої ставки податку та збору;
4) звільнення від сплати податку та збору.
Так, платники податків, які отримали податкові пільги, зобов'язані складати затверджений Порядком №1233 звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт) за формою згідно з додатком до Порядку. Також законодавством для відображення в Звіті розроблено механізми визначення податкових пільг з ПДВ* та з податку на прибуток**.
* Надання податкових пільг з податку на додану вартість було розглянуто в статті «Пільги з ПДВ у 2016 році» (для передплатників)
** Визначення податкових пільг з податку на прибуток викладено в Методичних рекомендаціях щодо визначення втрат бюджету від застосування пільг з податку на прибуток, затверджених листом ДПСУ від 06.06.2018 р. №15709/7/15-1217. Але наразі ці Методрекомендації можна використовувати лише як приклад, адже порядок сплати податку на прибуток та розділ ІІІ ПКУ на сьогодні змінено, і наразі немає тих норм, на які йде посилання.


Як відзвітувати про пільги за І квартал 2016 рокуЯк і раніше, звіт заповнюють у гривнях без копійок.

Зауважимо, що ДФСУ затвердила Довідник пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів, станом на 01.04.16 р., а саме:
– Довідник №78/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;
– Довідник №78/2 інших податкових пільг.
Переглянути довідники >>>
При заповненні Звіту про суми податкових пільг за I квартал 2016 року (останній строк подання звіту – 10 травня 2016 року) слід користуватися зазначеними довідниками.
Слід зазначити, що у разі, коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
ДФС у Львівській області зауважує: якщо у звіті за І квартал 2016 року будуть допущені помилки, їх слід виправляти у черговому Звіті про суми податкових пільг у межах року. При цьому, виправлення помилок у Звіті про суми податкових пільг не призводить до нарахування штрафних санкцій.

Відповідальність за неподання
Відповідальність за неподання Звіту, як і раніше, чинними нормами ПКУ не передбачено, адже цей звіт у розумінні ПКУ не є декларацією.
Проте до посадових осіб суб'єктів господарювання може бути застосовано адмінштраф на підставі ст. 163-1 КУпАП у розмірі від 85 грн до 170 грн (при повторному порушенні — від 170 грн до 255 грн). Відповідне роз'яснення щодо цього було надано податківцями у ЗІР підкатегорії 138.01.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин