Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Експерти назвали несподіваний чинник, який вплине на ціни овочів і фруктів

Переглядів: 520 Коментарів: 0
загрузка...
Експерти назвали несподіваний чинник, який вплине на ціни овочів і фруктівЦього літа на продовольчі ціни впливатиме ще один чинник — ріст імпорту овочів і фруктів з Туреччини. На динаміку споживчих цін, за словами експерта, в Україні впливають два основних фактори. Перший – різке зростання цін на енергоносії. Причому всіх видів одночасно: газу, пального і на електроенергії. А енергоносії, як відомо, є обов’язковим елементом собівартості виготовлення будь-яких товарів і послуг.

Відповідно різке їх зростання дає старт ланцюговій реакції на підвищення цін на товари, — переконаний він. “Другий фактор, який останні два роки найбільш впливав на динаміку цін – курс гривні. Точніше глибока і швидка девальвація національної валюти. Курс гривні напряму впливає на імпортні товари, вартість іноземних валют корелюється з вартістю всіх імпортних товарів”.

Експерти назвали несподіваний чинник, який вплине на ціни овочів і фруктівЦі фактори, за його словами, і матимуть вирішальний вплив на динаміку цін на всі товари. Крім того, як зауважують економічні експерти, відносною базою для прогнозування цін є рівень інфляції, закладений у держбюджеті на 2016 рік, який складає 12%. Від того, чи здійсниться цей прогноз, також залежить, чи буде в нас ще одна хвиля підвищення цін на енергоносії, і чи продовжуватиметься подальша девальвація гривні і в яких межах.

Що стосується літніх цін на овочі і фрукти, то, як правило, в цю пору року відбувається, як мінімум, стабілізація, а то і зниження цін. Але в цьому році працюватиме ще додатковий фактор — турецькі овочі і фрукти, які займають велику частку на нашому ринку.

Росія фактично обмежила їх у себе, і тепер Туреччина терміново шукає компенсатори, і найближчим і найзручнішим таким ринком є Україна. Можна очікувати більшого напливу турецьких овочів і фруктів, і відповідно зниження цін.
загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин