Популярні новини

Сьогодні Дата   

Чи враховувати під час коригування фінрезультату штрафи, нараховані держорганами?

Переглядів: 222 Коментарів: 0
Об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінансового результату до оподаткування на різниці, передбачені Податковим кодексом (пп. 134.1.1 ПКУ).
Чи враховувати під час коригування фінрезультату штрафи, нараховані держорганами?
Так, у пп. 140.5.11 ПКУ передбачено коригування, відповідно до якого фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих згідно із цивільним законодавством і цивільно-правовими договорами на користь осіб, що не є платниками податку (окрім фізичних осіб), і на користь платників податку, котрі оподатковуються за ставкою 0% за п. 44 підрозділу 4 р. XX ПКУ.

Для цілей застосування цього коригування враховуються штрафні санкції, нараховані в межах цивільно-правових договорів, укладених з іншими суб’єктами господарювання згідно з нормами цивільного законодавства. Штрафні санкції, призначені державними органами за порушення вимог іншого законодавства, для визначення таких різниць не враховуються.

ІПК ДФСУ від 03.10.2017 р. № 2115/6/99-99-155-02-02-15/ІПК
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Новини



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин