Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Судова практика: чи можна брати кредит для погашення чужих боргів

Переглядів: 495 Коментарів: 0
загрузка...
Вищий адмінсуд України (ВАСУ) дав відповідь, чи можна брати кредит для погашення боргів іншого підприємства, а виплату відсотків ставити собі на витрати, передає "Судово-юридична газета".
Судова практика: чи можна брати кредит для погашення чужих боргів
Підприємство взяло кредит у іноземного банку. Мета кредиту - поповнення оборотних коштів для ведення господарської діяльності. Згідно з кредитною угодою, позичальник не має права використовувати кредитні кошти для погашення інших боргів.

Однак вже через місяць після підписання кредитного договору підприємство укладає новий договір про переведення на себе боргу іншій компанії, після чого використовує кредитні кошти на погашення боргу цієї компанії. Ніяких документально підтверджених вигод від таких угод для підприємства судом не зафіксовано.

Виплачуючи відсотки за кредитом на користь банку-нерезидента з Росії, підприємство ставило ці виплати собі на витрати, тим самим зменшуючи базу оподаткування. Це призвело до заниження податку на прибуток в розмірі 126 тис. грн.

ДФС під час документальної перевірки вирішила, що підприємство не мало права використовувати оборотні кредитні кошти для погашення боргу іншого підприємства. Податкова служба констатувала порушення підприємством п. 141.1 ПК України, згідно з яким компанія може ставити собі на витрати відсотки по кредиту, але тільки якщо це пов'язано з його господарською діяльністю.

Підприємство вирішило оскаржити цей висновок податкової в суді, однак ВАСУ (рішення від 04.10.2017 р. № К/800/23346/16) став на бік податківців.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин