Популярні новини

Доставка грузов из Китая: есть ли что-то выгоднее?Доставка грузов из Китая: есть ли что-то выгоднее?
«Cтажування» чи «випробувальний термін»?«Cтажування» чи «випробувальний термін»?
До уваги платників податків, включених до Реєстру великих платників податків на 2018 рік!До уваги платників податків, включених до Реєстру великих ...
Помилка в даті складання податкової накладної: що робитиПомилка в даті складання податкової накладної: що робити
Неоформлені працівники вправі звертатися до суду для оформлення трудових відносинНеоформлені працівники вправі звертатися до суду для ...
Бюджетне відшкодування за рахунок авансів: Мінфін не протиБюджетне відшкодування за рахунок авансів: Мінфін не проти
Держбюджет на 2018 рік прийнято в першому читанніДержбюджет на 2018 рік прийнято в першому читанні
Принят Государственный бюджет Украины на 2018 годПринят Государственный бюджет Украины на 2018 год
Коментар Нацбанку щодо рівня інфляції в жовтні 2017 рокуКоментар Нацбанку щодо рівня інфляції в жовтні 2017 року
Як визначити страховий стаж для розрахунку лікарняних?Як визначити страховий стаж для розрахунку лікарняних?
Нацбанк спростив порядок відкриття та ведення рахунків клієнтів банків і здійснення безготівкових розрахунківНацбанк спростив порядок відкриття та ведення рахунків ...
Печатки геть: Уряд продовжує «чистити» нормативкуПечатки геть: Уряд продовжує «чистити» нормативку
Чи виникає у єдинника дохід при внесенні коштів на банківський рахунок?Чи виникає у єдинника дохід при внесенні коштів на ...
ЭЦП и электронные печати будут функционировать по-новому уже через годЭЦП и электронные печати будут функционировать по-новому ...
Набрав чинності новий Порядок обміну електронними документами з контролюючими органамиНабрав чинності новий Порядок обміну електронними ...
Щодо обміну електронними документами з контролюючими органамиЩодо обміну електронними документами з контролюючими ...
Правительство приняло решение относительно контроля за оборотом горючегоПравительство приняло решение относительно контроля за ...
Как платить транспортный налог, если «возраст» авто достиг пяти летКак платить транспортный налог, если «возраст» авто достиг ...
З 1 грудня змінюється розмір прожиткового мінімумуЗ 1 грудня змінюється розмір прожиткового мінімуму
Минздрав: Принят законопроект о сельской медицинеМинздрав: Принят законопроект о сельской медицине
Розроблено законопроект, що реформує інститут фінансової відповідальності за порушення податкового законодавстваРозроблено законопроект, що реформує інститут фінансової ...
Норму рабочего времени на 2018 год работодатели должны рассчитывать самостоятельноНорму рабочего времени на 2018 год работодатели должны ...
У МОЗ визначили основні кроки впровадження реформиУ МОЗ визначили основні кроки впровадження реформи
Какой штраф предусмотрен за просрочку арендной платы за землю?Какой штраф предусмотрен за просрочку арендной платы за ...
С 1 января 2018 года финучреждения представляют электронную финотчетностьС 1 января 2018 года финучреждения представляют электронную ...
Нацбанк спрощує умови для розрахунків за імпорт товарівНацбанк спрощує умови для розрахунків за імпорт товарів
Подання документів під час прийняття на роботуПодання документів під час прийняття на роботу
Регламент роботи банківської системи у період новорічних святРегламент роботи банківської системи у період новорічних ...
Украинцам расскажут об их правахУкраинцам расскажут об их правах
Президент пропонує підняти мінімальну заробітну плату до 4100 грн.Президент пропонує підняти мінімальну заробітну плату до ...
Увійти/Зареєструватись

ТОП скачувань

Сьогодні Дата   
X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин

Чи достатньо зареєстрованої податкової накладної для визнання податкового кредиту

Дата публікації: 29-11-2017, 11:36 Переглядів: 39 Коментарів: 0
З 1 липня 2017 року набрали чинності зміни, унесені до п. 201.10 ПКУ, відповідно до яких: податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 у ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Тобто цими змінами визначено єдину формальну підставу для формування платником ПДВ — покупцем податкового кредиту — факт реєстрації продавцем податкової накладної в ЄРПН.
Чи достатньо зареєстрованої податкової накладної для визнання податкового кредиту
Утім податківців непокоїть, що покупцем може формуватися сума податкового кредиту за зареєстрованою податковою накладною в ЄРПН при взаємовідносинах із постачальником:
  • від імені та без відома якого під час неправомірного використання його засобів електронного цифрового підпису (особистого ключа);
  • керівника та/або засновника якого визнано судом винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 205 Кримінального кодексу України;
  • який має одну або декілька ознак фіктивності (фіктивної діяльності), визначених у ст. 551 Господарського кодексу України;
  • за нереальними операціями з придбання товарів/послуг.

Тому в листі ДФСУ від 10.10.2017 р. № 3447/4/99-99-14-02-02-13 податківці звернулися до Мінфіну з проханням роз’яснити, як реагувати на факти визначення сум податкового кредиту за вказаних вище обставин.

У відповідь на це звернення Мінфін у листі від 08.11.2017 р. № 11310-09-10/30469 зробив такі зауваження:
  • норми п. 201.10 ПКУ з урахуванням змін, унесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII (далі — Закон № 1797), не змінюють загальні правила формування податкового кредиту;
  • блокувальний механізм дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків та зупиняти її реєстрацію в ЄРПН іще на стадії реєстрації. До того ж нині Мінфіном підготовлено зміни до блокувальних критеріїв, відповідно до яких у разі наявності податкової інформації, що свідчитиме про ризиковість операції, комісія ДФС матиме право прийняти рішення про неврахування інформації про зазначену операцію, яка надаватиметься платником. І навіть якщо інформація, надана платником, буде врахована автоматично, то після прийняття Комісією ДФС рішення про неврахування інформації така інформація згідно з додатком до Критеріїв не підлягатиме врахуванню;
  • Податковий кодекс не визначає поняття «реальності» проведення операції.

Таким чином, Мінфін визнає, що до податкових накладних, які пройшли розблокувальну процедуру, більше претензій бути не повинно. Адже вони вже пройшли відповідну перевірку комісією ДФС. Тож, абсурдно припускати, що за такими податковими накладними може бути визнаний фіктивний податковий кредит.
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Новини
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач
Ми рекомендуємо Вам реєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.