Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Бюджетне відшкодування за рахунок авансів: Мінфін не проти

Переглядів: 525 Коментарів: 0
загрузка...
Мінфін повідомив свою позицію щодо правомірності формування суми бюджетного відшкодування за рахунок авансів, які не закриті фактичним постачанням товарів або послуг. Така позиція сформульована на запит ДФСУ, в якому контролери висловили сумнів щодо такої можливості. Адже на їхню думку послідовність виконання (завершення) господарських операцій суттєво впливає на формування сум бюджетного відшкодування. Як вони повідомили, незавершені операції потребують додаткового дослідження щодо достовірності та повноти здійснених поставок у рахунок попередньої оплати.
Бюджетне відшкодування за рахунок авансів: Мінфін не проти
Водночас в Мінфіні вважають, що податковий кредит за незакритими авансами цілком може формувати суми бюджетного відшкодування у разі, коли сума податкового кредиту звітного (податкового) періоду перевищує суму податкового зобов’язання за той самий період. Вони наголосили: стосовно обчислення сум податкового зобов’язання з ПДВ в ПКУ закладено принцип «першої події» як для податкових зобов’язань, так і для податкового кредиту, що повністю відповідає міжнародній практиці, зокрема практиці застосування податку на додану вартість в європейських країнах. Винятком із цього принципу є лише певні операції, для яких у ПКУ запроваджено «касовий метод».

Отже, на думку Мінфіну, немає жодних підстав дискримінувати податковий кредит, сформований за авансами, який платник ПДВ виявив бажання використати для отримання бюджетного відшкодування. В роз’ясненні Мінфіну наголошено: функцію контролю за повнотою сплати ПДВ до бюджету, ліквідацію «податкових ям», а також ринок податкових мінімізаторів, які створюють нерівні умови діяльності для законослухняних платників податків, має виконувати система електронного адміністрування ПДВ, яка запроваджена з 1 липня 2018 р.

Окрім того, в Мінфіні зауважили: з метою упередження неправомірного відшкодування ПДВ п. 200.4 ПКУ доповнено умовою, що заявлена до бюджетного відшкодування сума ПДВ не може перевищувати реєстраційний ліміт, обчислений за п. 2001.3 ПКУ на момент отримання контролерами декларації.

А якщо в ДФСУ є пропозиції щодо покращення адміністрування ПДВ та порядку його відшкодування, в Мінфіні радо їх розглянуть, звісно, з дотриманням встановленого порядку.

Лист Мінфін України від 21.07.2017 р. № 11310-09-10/19633,

Лист ДФСУ від 15.05.2017 р. № 1568/4/99-99-12-02-01-13
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин