Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від систематичного продажу протягом року об'єктів нерухомості

Переглядів: 457 Коментарів: 0
загрузка...
В індивідуальній податкової консультації від 27.11.2017 р. № 2735/К/99-99-13-02-03-14/ІПК ДФС роз'яснює, що систематична діяльність фізичної особи, яка здійснює операції з продажу (реалізації) в тому числі об'єктів нерухомого майна (квартир), підлягає оподаткуванню відповідно до норм ст. 177 ПКУ, причому, судячи з усього, навіть якщо така особа хоча і має бути зареєстрована як підприємець, але в порушення норм закону не зареєстровано таким.
оподаткування
При цьому ДФС, обґрунтовуючи свою позицію, посилається на відповідні висновки ВАСУ. Так, ВАСУ, розглядаючи конкретну справу (див. постанову від 16.11.2018 р. у справі № 826/14630/14), прийшов до висновку про те, що комплекс послідовних дій з будівництва та подальшого продажу ряду однотипних об'єктів нерухомості з метою отримання прибутку є свідченням того, що відповідна діяльність повинна кваліфікуватися як підприємницька, а отже, зазначені операції підлягають оподаткуванню згідно з нормами ст. 177 ПКУ.
Нагадаємо, що на думку ВСУ (постанова ВСУ від 25.04.2003 р № 3), під здійсненням особою, не зареєстрованою як суб'єкт підприємництва, будь-якого виду підприємницької діяльності, слід розуміти діяльність фізичної особи, пов'язану з виробництвом або реалізацією продукції, виконанням робіт , наданням послуг з метою отримання прибутку, яка містить ознаку підприємницької, тобто здійснюється зазначеною особою самостійно, систематично (не менше ніж три рази протягом одного календарного року) і на власний ризик.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин