Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ПДВ-новації – 2018: вивчаємо Закон

Переглядів: 587 Коментарів: 0
загрузка...
29 грудня 2017 року Президентом України був підписаний Закон від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Закон опубліковано 30 грудня 2017 року в газеті "Голос України" № 246-247.
пдв
Законом внесено чимало змін в порядок оподаткування податком на додану вартість, а саме:
 • Систему блокування податкових накладних тимчасово зупинено.

  Встановлено, що реєстрація ПН/РК у ЄРПН може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному Кабінетом Міністрів України. До прийняття відповідного рішення Уряду зупинення реєстрації ПН не провадиться. До 1 березня 2018 року Кабмін повинен визначити механізм зупинки реєстрації ПН.

З приводу заблокованих ПН/РК передбачено:
 • ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються з урахуванням вимог пунктів 2001.3 та 2001.9 та пункту 201.10 ПКУ, 02.01.2018 року крім:

 • ПН/РК, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до підпункту 201.16.2 ПКУ;
 • ПН/РК по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
 • ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено з 01.12.2017 року та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом щодо зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

 1. Визначено терміни реєстрації у ЄРПН мінусових РК протягом 15 календарних днів із дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

 2. Поширено ставку ПДВ 7% на операції з постачання та ввезення на митну територію України всіх медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Украї­ні. На сьогодні 7% ПДВ оподатковуються операції з постачання та ввезення на митну територію України лише медичних виробів, включених до переліку, затвердженого постановою КМУ від 03.09.2018 року № 410. До операцій з постачання та ввезення на митну територію України всіх інших медичних виробів застосовується ставка ПДВ в розмірі 20%.

 3. Внесено зміни в порядок оподаткування ПДВ експрес-відправлень та поштових відправлень.

Відповідно до прийнятих змін, які запрцюють з 1 січня 2019 року, не є об'єктом оподаткування ПДВ:
 • ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача (юридичної особи, фізичної особи - підприємця) в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
 • ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких у кожному з відправлень не перевищує еквівалент 150 євро.

У разі перевищення вартості або кількості відправлень буде нараховуватися податок на додану вартість.
 • Унормовані питання ввезення товарів на митну територію фізичними особами у супроводжувальному багажу. Так, без сплати ПДВ фізична особа може ввезти:

  - через аеропорти - товари, вартість яких не перевищує 1000 євро;

  - через інші пункти пропуску - товари, вартість яких не перевищує 500 євро і вага яких не перевищує 50 кг. При цьому, ця фізична особа має бути відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в'їжджає в Україну не частіше одного разу у 72 години. Якщо ці обмеження не дотримуються, то без сплати ПДВ ввозити можна тільки товари, вартість яких не перевищує 50 євро і вага яких не перевищує 50 кг.

 • Уточнено норму щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання (передплати) та доставки дитячих книжкових видань.

 • Внесено зміни у принцип розрахунку суми бюджетної дотації для сільгоспвиробників. Встановлено, що до 1 січня 2022 року розмір бюджетної дотації розраховується виходячи з обсягу податкових зобов’язань з ПДВ по постачанню товарів, розрахованого за даними зареєстрованих податкових накладних.

 • З 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року звільнено від ПДВ операції з експорту соєвих бобів (товарна позиція 1201 з УКТ ЗЕД).

 • З 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року звільнено від ПДВ операції з експорту насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 з УКТ ЗЕД).

 • До 31 грудня 2018 року звільнено від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України виключно електромобілів (у тому числі вироблених в Україні).

 • До 1 січня 2020 року платникам податку надано право на розстрочення сплати ПДВ під час імпорту обладнання за переліком кодів згідно з УКТ ЗЕД, яке ввозиться для власного виробництва.

 • До 1 січня 2023 року суб'єкти космічної діяльності, що підпадають під дію норм Закону України "Про космічну діяльність", звільняються від сплати ПДВ на визначених умовах.

 • До 1 січня 2023 року поширено звільнення від ПДВ на визначених ПКУ умовах на операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті, а також розширено поняття “програмна продукція”.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин