Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Телефонне шахрайство - шахраї націлилися на мобільні рахунки українців

Переглядів: 797 Коментарів: 0
загрузка...
Автор: Юрій Павлов, UBR.ua

Абоненти Київстар скаржаться на спроби аферистів вкрасти з їх мобільних балансів гроші через послугу «Мобільні гроші».
телефонне шахрайство
Шахраї знову активізували спроби обчистити мобільні рахунки українців. У соціальних мережах люди скаржаться на дивні смс, в яких їх просять підтвердити переказ коштів на банківські картки та інтернет гри. Ось тільки ніяких списань вони не ініціювали. Оператори кажуть, що про цю схему знають, і закликають абонентів до пильності.

Суть шахрайської операції проста і будується на сервісі компанії Київстар «Мобільні гроші». Яка дозволяє сплатити за користування телефоном безліч послуг, включаючи комуналку, а також перевести гроші на банківську карту. Причому, щоб ініціювати переказ, зовсім необов'язково мати доступ до телефону - оформити платіж можна на сайті компанії, вказавши суму і номер абонента, з якого будуть списані кошти.

У аферистів є тільки одна перешкода - щоб компанія-партнер телеком оператора провела платіж, абонент повинен підтвердити операцію, ввівши в спеціальне поле тимчасовий пароль. Його відправляють смс-повідомленням на номер абонента. Тому-то після кількох ініціацій, шахрай телефонує до сонної жертви і під різними приводами намагається вивідати заповітні 5 цифр.

«Сьогодні з номера 889 прийшла дюжина SMS «З вашого мобільного рахунку буде списано 82.68 грн, з якіх комісія за транзакцію 4.68 грн. Для підтвердження надішліть код, який діє 30 хв, у відповідь на це SMS. Нікому не передавайте цей код. А через півгодини дзвонив хтось з номера +380731417440, представився співробітником відділу по боротьбі з шахрайством, невиразно пробурмотів якусь адресу, сказав, що мене атакують шахраї, і щоб їх зловити, йому потрібен був той самий п'ятизначний код», - написав на свій сторінці в Facebook пильний користувач.

Сама схема зовсім не нова. Перша хвиля спроб обдурити українців сталася через деякий час після запуску послуги «Мобільні гроші» - шахраї швидко зметикували, що тут є на чому заробити. І про це добре знають в самому Київстарі. Правда, кажуть, що останнім часом шахраї не надто активно користуються схемою. А «успішних операцій» і того менше.

«Випадки спроб шахрайств з використанням послуги «Мобільні гроші»- одиничні і, на щастя, не успішні. Разом з тим, випадки шахрайства з використанням мобільного зв'язку існують. В Україні ситуація ускладнюється тим, що більшість клієнтів одержують послуги не ідентифіковано. Однак, компанії-партнери, що надають фінансові послуги нашим абонентам, постійно вдосконалюють захист транзакцій клієнтів», - пояснили UBR.ua в прес-службі Київстар.

Тим часом, очевидно, ситуація не настільки нешкідлива. А від засилля шахраїв українців рятують тільки порівняно невеликі баланси. Незважаючи на те, що за умовами програми з мобільного рахунку разово можна перевести до 3 тис. грн., Аферисти рідко намагаються ініціювати транзакцію на суму понад 100 грн. Адже більше на своїх телефонних рахунках українці тримають вкрай рідко. Ймовірно, тому послуга і недоступна для контрактних абонентів Київстар.

«Я не можу точно сказати, чому Київстар не дає користуватися послугою контрактникам. Але можна припустити, що одна з причин криється якраз в куди більш значних сумах коштів на їх рахунках. А значить і потенційний збиток від шахрайських дій в цьому випадку куди вище», - розповів UBR.ua експерт телеком-ринку Роман Химич.

В Київстар запевняють, що тимчасовий пароль, термін дії якого обмежений 30-ма хвилинами, є непоганим заслоном перед шахраями. З одним лише застереженням - повідомляти будь-кому 5-значний код категорично не можна. Навіть якщо цього просить нібито співробітник телеком-оператора, служби безпеки банку або представник правоохоронних органів. А заодно нагадують, що не варто це робити і з іншими кодами і паролями.

«Захиститися від шахраїв нескладно. Потрібно лише завжди слідувати нехитрому правилу: не повідомляти незнайомим людям своїх персональних даних, в тому числі тимчасових паролів, PIN-кодів, номерів банківських карт, кодів транзакцій і т.п. Пам'ятайте, що ніхто із співробітників компаній, що надають послуги мобільного зв'язку або фінансові послуги, ніколи не буде дзвонити або писати клієнту з проханням розкрити інформацію про персональний пароль, який приходить на особистий номер телефону клієнта. Це - закрита інформація, яка може бути відома тільки самому клієнту», - резюмують в Київстар.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин