Популярні новини

Сьогодні Дата   

В яких випадках «таксі» повинні використовувати касові апарати?

Переглядів: 141 Коментарів: 0
Відповідно до п.1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції у готівковій або безготівковій формах (із застосуванням платіжних карток), при наданні послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції через касові апарати на повну суму надання послуги.
такси
Касовий апарат необхідно зареєструвати та опломбувати у встановленому законодавством порядку. Для перевізників передбачено реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезення пасажирів – електронний таксометр.

Згідно із п. 6 ст. 9 Закону № 265 та п. 296.10 ПКУ платники єдиного податку ІІ та ІІІ групи при наданні послуг не застосовують касові апарати до досягнення обсягу річного доходу у розмірі 1 млн. гривень. Проте, юридичні особи та приватні підприємці, які використовують загальну систему оподаткування та надають послуги у сфері перевезення пасажирів (у т.ч. таксі) повинні застосовувати касові апарати.

Таким чином, фізичні особи-платники єдиного податку, у яких обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн., не застосовують касові апарати, а застосовують таксометри, виключно, для інформування пасажира про вартість перевезення та відстань. У такому разі підтверджуючим документом є товарний чек.

Юридичні особи та підприємці, що використовують загальну систему оподаткування, повинні застосовувати касові апарати та надавати фіскальні чеки під час розрахунків за послуги таксі.

За матеріалами ГУ ДФС у Миколаївській області
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Новини



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин