Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

У Податковому кодексі з'явиться новий термін - „муніципальна няня”. Що це означає для платників податків

Переглядів: 874 Коментарів: 0
загрузка...
Міністерство соціальної політики України оприлюднило проекту Закону „Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки відповідального батьківства)”.
муніципальна няня
Законопроектом пропонується доповнити Податковий кодекс новим терміном: послуга „муніципальна няня” – адміністративна послуга щодо підтримки батьків / опікунів для забезпечення догляду за їхньою дитиною до трьох років.

Передбачено, що до податкової знижки один із батьків дитини зможе включити суму коштів, сплачених за послугу „муніципальна няня". При цьому максимальна сума компенсації (повернення) коштів платнику податку за кожен місяць користування послугами муніципальної няні не може перевищувати розміру встановленого законом прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, чинного на 1 грудня звітного податкового року.

Для платників єдиного податку передбачено наступне:
  • платники єдиного податку першої та другої груп, які користуються послугами муніципальної няні та мають право на відшкодування вартості цих послуг відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати єдиного податку за кожен місяць, в якому вони оплачують послуги муніципальної няні, якщо вартість цих послуг перевищує суму єдиного податку. При цьому період звільнення від сплати єдиного податку визначається на основі даних, наведених у податковій декларації;
  • платники єдиного податку третьої та четвертої груп (фізичні особи – підприємці), які користуються послугами муніципальної няні та мають право на відшкодування вартості цих послуг відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України, при визначенні суми єдиного податку, яка підлягає сплаті, нараховують податкову знижку.

До податкової знижки шляхом зменшення оподатковуваного доходу включаються фактично проведені витрати на оплату послуг муніципальної няні, які підтверджено відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця послуг і їх покупця (отримувача). У цих документах обов’язково зазначається вартість таких послуг і строк їх продажу (виконання, надання).

Загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку. Максимальна сума зменшення обсягу єдиного податку за кожен місяць користування послугами муніципальної няні не може перевищувати розміру встановленого законом прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, чинного на 1 грудня звітного податкового року.

Платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп у річній податковій декларації повинні будуть зазначити суми, фактично сплачені протягом звітного року на оплату послуг муніципальної няні та зазначити періоди користування послугами муніципальної няні та звільнення від сплати єдиного податку.

Платники єдиного податку 3-ї груп у податковій декларації зазначатимуть загальну суму податкової знижки та суму зменшення обсягу єдиного податку внаслідок застосування податкової знижки.

Платники єдиного податку 4-ї групи самостійно обчислюють суму податку, загальну суму податкової знижки за кожен місяць користування послугами муніципальної няні та щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
У разі прийняття Закон набере чинності з 01 січня 2019 року.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин