Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Якість надання безоплатної правової допомоги перевірятимуть професійні адвокати-оцінювачі

Переглядів: 1948 Коментарів: 0
загрузка...

Якість надання безоплатної правової допомоги перевірятимуть професійні адвокати-оцінювачі

Оцінювати якість безоплатної правової допомоги громадянам, яка надаватиметься за рахунок бюджетних коштів, пропонується доручити професійним адвокатам-оцінювачам.

Необхідність внесення цих та інших змін до Закону «Про безоплатну правову допомогу» обговорювалася на першому засіданні робочої групи з удосконалення законодавства про безоплатну правову допомогу, що була створена наказом Міністерства юстиції України. Засідання відбувалося 9-10 лютого 2018 року.

У ході засідання було прийнято рішення про підготовку відповідного законопроекту. Планується, що роботу над проектом буде завершено до кінця лютого поточного року.

Так, окрему увагу учасники засідання приділили системі управління якістю правової допомоги, яка надаватиметься за рахунок бюджетних коштів. Члени робочої групи дійшли згоди, що з метою дотримання принципу незалежності адвокатської діяльності контроль за якістю наданих послуг здійснюватимуть професійні адвокати-оцінювачі.

Учасники робочої групи домовилися також про уточнення суб’єктів надання безоплатної первинної правової допомоги, з метою проведення більш чіткого розмежування між цим видом правової допомоги та діяльністю з питань звернень громадян.

Крім того, у ході засідання була обговорена можливість утворення спеціального координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, який адмініструватиме мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції до кінця цього року планує утворити 27 таких регіональних центрів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Як відомо, Закон України «Про безоплатну правову допомогу», набрав чинності 9 липня 2018 року.

Після ухвалення Закону, з липня 2018 року, в країні розпочалося поетапне формування системи надання первинної та вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України.

На сьогодні, в Україні вже реалізовано можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги, зокрема, на базі 733 громадських приймалень, що були створені при територіальних управліннях юстиції. Такі ж громадські приймальні мають будуть створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади.

До 1 січня 2018 року Міністерство юстиції утворить при управліннях юстиції в областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

З 1 січня 2018 року такі центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою. Надання безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2018 року.

У повному обсязі, передбаченому Законом, всі види безоплатної правової допомоги надаватимуться всім категоріям осіб з 1 січня 2017 року.

 

 

По матеріалах:  Прес-служба Міністерства юстиції України

загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин