Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Податкова служба запроваджує нові підходи у відносинах з великими платниками податків

Переглядів: 3069 Коментарів: 0
загрузка...

Податкова служба запроваджує нові підходи у відносинах з великими платниками податків

Згідно з наказом ДПС України від 17 січня 2018 року №45 спеціалізовані державні податкові інспекції по роботі з великими платниками податків підпорядковуються Державній податковій службі України. Водночас, у Державній податковій службі України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.12 №42 створюється Центральний офіс по роботі з великими платниками.

За словами Директора Департаменту прогнозування, аналізу, обліку та звітності ДПС України І. Санжаревської "створення такого офісу сприятиме поліпшенню якості податкового сервісу, удосконаленню існуючої системи адміністрування податків, сплачених великими платниками, мінімізації кількості щаблів владних структур, задіяних у прийнятті рішень і наданні адміністративних послуг, що в кінцевому результаті дасть змогу досягти розумного балансу між інтересами великого бізнесу й держави".

Варто зауважити, що у вересні 2018 року ДПС України підписала угоду з Аудиторською палатою України про визнання висновків аудиторських компаній. Основна мета такого кроку – звести до мінімуму втручання органів ДПС в роботу бізнесу як з погляду контролю, так і в плані організації перевірок, а також відкриття бізнесом своїх ризикових операцій.

Відповідно до абзацу сьомого пункту 64.7 статті 64 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) великий платник податків, щодо якого центральним органом державної податкової служби прийнято рішення про переведення на облік у спеціалізовану державну податкову інспекцію (далі – СДПІ) чи інший орган державної податкової служби, після взяття на облік за новим місцем обліку зобов'язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку в органах ДПС, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, передбачені Кодексом, за новим місцем обліку.

Зокрема, до державного бюджету (за винятком тих податків, які повинні сплачуватися великими платниками податків за місцезнаходженням об’єктів оподаткування);

до місцевих бюджетів (за винятком тих податків, які повинні сплачуватися великими платниками за місцем попереднього обліку).

Рішення про переведення на облік у СДПІ центральний орган державної податкової служби має право приймати щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у спеціалізованому органі державної податкової служби (абзац четвертий пункту 64.7 статті 64 Кодексу).

У 2018 році, згідно з наказом ДПС України від 14.09.11 №4 "Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2018 рік" із змінами і доповненнями, внесеними наказом ДПС України від 03.01.12 №5 у Львівській області 45 підприємств віднесено до категорії великих платників податків (з них 37 платників перебувають на обліку в СДПІ ВПП у м.Львові та 8 в районних ДПІ).

Слід зазначити, що у 2018 році до категорії великих платників податків було віднесено 43 підприємства Львівської області.

За 2018 рік до бюджетів усіх рівнів від великих платників податків надійшло 2 407,4 млн. грн., що на 274,9 млн. грн. або 12,9% більше, ніж за 2010 рік. Питома вага збору податків ВПП області у загальній сумі збору до Зведеного бюджету за 2018 рік становить 29,7% (за відповідний період 2010 року – 32,2%).

В тому числі, до Державного бюджету України сплачено 2 072,5 млн.грн., що на 176,1 млн. грн. або 9,3% більше, ніж у 2010 році. Питома вага внеску від ВПП до державного бюджету у загальних податкових надходженнях по області за 2018 рік становила 42,6%.

До місцевих бюджетів Львівщини великі платники податків області забезпечили надходження в сумі 296,8 млн. грн., що на 60,8 млн.грн. або 25,7% більше, ніж у 2010 році.

 

По матеріалах: ДПС у Львівській області 

загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин