Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки

Переглядів: 2361 Коментарів: 0
загрузка...

Застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівкиПоложенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі — Положення), затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. №637 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за №40/10320, визначено порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями).

Відповідно до пункту 2.6 Положення, уся готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) або використанням розрахункової книжки (далі — РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у Книзі обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Відповідно до листа Національного банку України від 16.04.2010 р. №11-110/2010-6116 у разі, якщо готівка проведена через РРО і у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, однак у день одержання готівкових коштів не проведена за касовою книгою, Нацбанк України вважає, що така готівка оприбуткована в касі підприємства несвоєчасно. Водночас статтею 1 Указу Президента України від 12.06.95 р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» передбачено штрафну санкцію за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування суб’єктами господарювання у касах готівки — п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

 

 

По матеріалам:«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», №19-20 (862-863),

21 травня 2018 року  ДПС у Львівській області

 

загрузка...

Категорія: Новини



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин