Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Оподаткування доходу, отриманого нерезидентом від продажу об’єкта нерухомості

Переглядів: 2150 Коментарів: 0
загрузка...

Оподаткування доходу, отриманого нерезидентом від продажу об’єкта нерухомостіВідповідно до п. 172.1 статті 172 розділу IV ПКУ від 02.12.10р. №2755-VI, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Згідно з п. 172.2 статті 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у пункті 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 ПКУ.

Пунктом 172.9 статті 172 ПКУ передбачено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується згідно з цією статтею у порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними у пункті 167.1 статті 167 ПКУ (15% та/або 17%).

Відповідно до п. 172.5 статті 172 ПКУ, сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

а) особою, що продає або обмінює з іншою фізособою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.

При цьому фізособа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації.

Тобто дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, які перебувають у його власності менше трьох років, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується за ставками, визначеними пунктом 167.1 статті 167 ПКУ (15% та/або 17%).

Якщо дохід, отриманий нерезидентом від продажу протягом звітного податкового року більш ніж одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 статті 172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у п. 172.1статті 172 ПКУ, то такий дохід оподатковується за ставками 15% та/або 17% залежно від доходу, отриманого у звітному місяці.

Якщо об’єкт нерухомості, зазначений у п. 172.1 статті 172 ПКУ, перебуває у його власності більше трьох років, то дохід від продажу такої нерухомості не оподатковується.

 

 

 

По матеріалам: ДПС у Львівській області

загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин