Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Обкладення ПДВ операцій з надання нерезиденту послуг інформатизації

Переглядів: 3047 Коментарів: 0
загрузка...

Обкладення ПДВ операцій з надання нерезиденту послуг інформатизаціїВідповідно до пп. «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу від 2 грудня 2010 року №2755-ІV, об’єктом обкладення податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Згідно з п. 186.4 ст. 186 Податкового кодексу місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті.

Пунктом 186.3 ст. 186 встановлено, що місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або — за відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання.

До таких послуг, зокрема, належать: консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем (пп. «в» п. 186.3 ст. 186 Податкового кодексу).

Законом України від 19.05.2018 р. №3387-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур», який нарав чинності з 1 липня 2018 року, вилучено з Податкового кодексу України (далі — Кодекс) підпункт 196.1.14 пункту 196.1 статті 196, яким було передбачено, що операції з постачання послуг, визначених у підпункті «в» пункту 186.3 статті 186 Кодексу, а саме консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних та інших подібних послуг консультаційного характеру, а також послуг з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем, не є об’єктом обкладення податком на додану вартість.

Таким чином, починаючи з 1 липня 2018 року операції з постачання послуг на митній території України, визначених у підпункті «в» пункту 186.3 статті 186 розділу V Кодексу, оподатковуються на загальних підставах за ставкою 20%.

 

 

 

По матеріалам: ДПІ у Солом’янському районі м. Києва

загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин