Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

У яких випадках складається податкове повідомлення-рішення за формою «П»

Переглядів: 2355 Коментарів: 0
загрузка...

У яких випадках складається податкове повідомлення-рішення за формою «П»Згідно з п. 58.1 ст. 58 ПКУ, в разі якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 ПКУ (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі якщо за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток чи від’ємного значення суми ПДВ, розрахованого платником податків згідно з розділом V ПКУ, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 86.8 ст. 86 ПКУ податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому ст. 58 ПКУ, для надсилання (вручення) податкових повідомлень- рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки — протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Порядок направлення органами ДПС податкових повідомлень-рішень платникам податків регулюється Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом ДПАУ 22.12.2010 р. №985 (далі — Порядок №985).

Згідно з п. 2.2 розділу 2 цього Порядку у разі виявлення завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування відповідний структурний підрозділ органу ДПС складає податкове повідомлення-рішення за формою згідно з додатком 9 про зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток (форма «П»).

Таким чином, якщо внаслідок перевірки контролюючий орган самостійно виявив завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток (у т. ч. за актом перевірки за період до 01.01.2018 р.), то структурний підрозділ органу ДПС з 01.01.2018 р. складає податкове повідомлення-рішення про зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за формою «П» згідно з додатком 9 до Порядку №985.

 

 

 

По матеріалам: ДПС у Львівській області

загрузка...

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин