• Нові зміни до податкового кодексу
    Поновлення документів

Популярні новини

Підготовлено зміни до Закону про держслужбуПідготовлено зміни до Закону про держслужбу
Отсутствие возможности покупки и современная помощь в данном вопросеОтсутствие возможности покупки и современная помощь в ...
Повышение стоимости драгметаловПовышение стоимости драгметалов
Официальная причина падения курса гривныОфициальная причина падения курса гривны
Доступные варианты получения финансовой помощиДоступные варианты получения финансовой помощи
Организация собственного оффшорного бизнес-проектаОрганизация собственного оффшорного бизнес-проекта
Уровень показателей инфляции повысился на 8,4%!Уровень показателей инфляции повысился на 8,4%!
Какие профессии, являются самыми высокооплачиваемыми в стране?Какие профессии, являются самыми высокооплачиваемыми в ...
14 сентября МВФ разсмотрит вопрос о выделении Украине очередного транша14 сентября МВФ разсмотрит вопрос о выделении Украине ...
Как выйти на новый уровень финансовой независимости в нынешних реалиях?Как выйти на новый уровень финансовой независимости в ...
Урезания бюджета - не будет!Урезания бюджета - не будет!
"Братья" будут голосовать, против выделения Украине ...
Новая продажа активов банков-банкротовНовая продажа активов банков-банкротов
Нові правила поведінки державних службовцівНові правила поведінки державних службовців
Процедура призначення пенсій деяким категоріям осіб - держслужбовцівПроцедура призначення пенсій деяким категоріям осіб - ...
Гройсман о субсидияхГройсман о субсидиях
Вопрос финансового благополучия своими рукамиВопрос финансового благополучия своими руками
Нужны деньги на..? Что лучше, услуги автоломбарда или кредитование банковскими учреждениями?Нужны деньги на..? Что лучше, услуги автоломбарда или ...
Где взять срочный финансовый займ?Где взять срочный финансовый займ?
"На коне или на щите" - лучшая химчистка или заработок на ...
Увійти/Зареєструватись

Рекомендуєм

загрузка...
Сьогодні Дата   

Боржник та кредитор - податковий облік заборгованості та процентів

Дата публікації: 17-07-2012, 14:44 Переглядів: 1426 Коментарів: 0

Відповідно до пп. 159.1.1 п. 159.1 ст. 159 Податкового кодексу платник податку -- продавець товарів, робіт, послуг має право зменшити суму доходу звітного періоду на вартість відвантажених товарів, виконаних робіт, наданих послуг у поточному або попередніх звітних податкових періодах у разі, якщо покупець таких товарів, робіт, послуг затримує без погодження з таким платником оплату їх вартості (надання інших видів компенсації їх вартості).
Норми цього підпункту не поширюються на проценти та комісії, щодо яких було сформовано страховий резерв за рахунок збільшення витрат (п. 159.2 ст. 159 Податкового кодексу).
Платник податку -- покупець зобов'язаний зменшити витрати на вартість заборгованості, визнану судом чи за виконавчим написом нотаріуса, у податковому періоді, на який припадає день набрання законної сили рішення суду про визнання (стягнення) такої заборгованості (її частини) або вчинення нотаріусом виконавчого напису (пп. 159.1.2. п. 159.1 ст. 159 Податкового кодексу).
Згідно з пп. 153.4.1 п. 153.4 ст. 153 цього Кодексу з урахуванням особливостей, установлених розділом ІІІ Кодексу, не включаються в дохід і не підлягають оподаткуванню кошти, залучені платником податку у зв'язку з отриманням основної суми фінансових кредитів, у тому числі субординованого боргу, позик від інших осіб -- кредиторів.
Аналогічно не включаються до витрат кошти, надані платником податку у зв'язку з наданням основної суми кредиту, позики іншим особам -- дебіторам, викупу (заміни) однієї частки консолідованого іпотечного боргу на іншу відповідно до закону.
Термін «основна сума» означає суму наданого кредиту, позики або депозиту (строкових, довірчих рахунків) без урахування процентів, фіксованих виплат, премій, виграшів, суму консолідованого іпотечного боргу в частині, що відповідає ціні зобов'язання (пп. 153.4.2 п. 153.4 ст. 153 Податкового кодексу).
Згідно з пп. 135.4.2 п. 135.4 ст. 135 цього Кодексу до доходів банківських установ включаються, зокрема, процентні доходи за кредитно-депозитними операціями (в тому числі за кореспондентськими рахунками). Датою отримання доходів платника податку від проведення кредитно-депозитних операцій є дата визнання процентів (комісійних та інших платежів, пов'язаних зі створенням або придбанням кредитів, вкладів (депозитів), визначена згідно з правилами бухгалтерського обліку (п. 137.8 ст. 137 Податкового кодексу).
Водночас відповідно до п. 141.1 ст. 141 цього Кодексу до складу витрат включаються будь-які витрати, пов'язані з нарахуванням процентів за борговими зобов'язаннями (в тому числі за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв'язку з провадженням господарської діяльності платника податку.
Отже, платник податку -- кредитор має право зменшити доходи згідно з пп. 159.1.1 п. 159.1 ст. 159 Податкового кодексу на суму процентів за кредитним договором, тобто основна сума кредиту при врегулюванні сумнівної заборгованості не враховується, а платник податку -- боржник відповідно до пп. 159.1.2 цього пункту має зменшити витрати на суму таких процентів за кредитним договором.

 

 

По матеріалам:«Вісник податкової служби України» 01.06.2012, №21

ДПС у Львівській обл.


Категорія: Новини
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач
Ми рекомендуємо Вам реєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.