Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Польща у поставці газу програла Росії

Переглядів: 1291 Коментарів: 0
загрузка...
Польща у поставці газу програла  РосіїНАК Нафтогаз України з жовтня зупинила реверсний імпорт природного газу через Польщу через його високу ціну, повідомив сьогодні, 22 жовтня, голова правління ПАТ Укртрансгаз Сергій Винокуров.

"Ціни подивіться які: у нас є умова, що вона (ціна) повинна бути нижчою від ціни російського газу", - зазначив заступник голови правління НАК Нафтогаз України Вадим Чупрун.

"На Польщу газу за тією ціною, за якою потрібно Нафтогазу, немає" , - зазначив Винокуров.

Чупрун також прокоментував труднощі з реверсом з Румунії, який повинен був початися з жовтня. "Це питання не залежить тільки від нас. Якби залежало тільки від нас, ми б його (реверс) відкрили ще в січні минулого року. Зараз є технічні питання, політики тут немає", - сказав він.

Нафтогаз імпортував газ через Польщу за контрактом з компанією RWE (Німеччина) . Україна за дев'ять місяців 2018-го поставила з Європи через Польщу та Угорщину близько 1,489 млрд куб. м природного газу, що навіть більше, ніж закладений у прогнозному балансі обсяг надходження і розподілу цього палива (1,3 млрд куб. м). Наприкінці вересня стало відомо про те, що польський нафтогазовий концерн PGNiG SA має намір поставляти в Україну до 1,7 млрд кубометрів газу на рік на суму близько $700 млн.

За даними Держстату, в серпні 2018 року Україна імпортувала з Росії та Європи 2 млрд 860,155 млн куб. м природного газу на суму $1 млрд 141,678 млн. З РФ в цьому місяці надійшло 2 млрд 615,875 млн куб. м природного газу на $1 млрд 44,637 млн, з Європи (контрагенти з Німеччини, Угорщини, Австрії) - 244,28 млн куб. м на $97,041 млн.

Отже, середня ціна поставленого в Україну в серпні російського природного газу склала $399,3 за 1 тис. куб. м, з Європи - $397,3 за 1 тис. куб. м (у т. ч. з Німеччини - $388,6, з Угорщини - $405,2, з Австрії - $404).

За даними Держстату, за вісім місяців імпорт природного газу в країну впав на 28,6% (на 6 млрд 146,845 млн куб. м) порівняно з аналогічним періодом минулого року ( 21 млрд 469,648 млн куб. м).

Раніше повідомлялося, що Газпром нещодавно дозволив підконтрольному Дмитру Фірташу Osthem закачувати газ в підземні сховища за $260 за тис. куб м замість $390-400 раніше.

Нагадаємо, що український уряд розраховує різко скоротити закупівлі російського газу, уклавши контракти на його поставку з альтернативних джерел (через територію Угорщини, Словаччини, Польщі, а також Румунії). На сьогоднішній день Україні вдалося налагодити постачання природного газу з Польщі та Угорщини, проте відкриття найбільш перспективного маршруту - через Словаччину - протягом року гальмується через необхідність його узгодження з російським газовим монополістом компанією Газпром .
загрузка...
Джерело:korrespondent.net

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин