Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Падіння української економіки несподівано прискорилося

Переглядів: 1000 Коментарів: 0
загрузка...
Падіння української економіки несподівано прискорилосяПадіння реального ВВП України в III кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року прискорилися до 1,5%, а з попереднім кварталом - на 0,4%, повідомив Держстат. Таким чином, рецесія української економіки триває вже п'ятий квартал поспіль. Однак більш точні показники з'являться лише до 10 грудня. Експерти прогнозували, що хороший врожай зможе вирішити проблеми в інших галузях. Правда, вже у вересні вони перестали сподіватися на відновлення економічного зростання.

"Ми так і не побачили відновлення світових цін на метал, а сільське господарство, яке досі стримувало загальний спад, у вересні збільшило його", - заявив виданню "Коммерсант-Украина" виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. Погіршення ситуації робить ілюзорними надії іноземних кредиторів на те, що Україна другий рік зможе утримати економіку від падіння. В ЄБРР і Світовому банку поки ще прогнозують нульовий приріст ВВП, а в МВФ - зростання на 0,4%. "Швидше за все, в IV кварталі ми все ж побачимо зростання на рівні 1%, однак цього буде недостатньо для досягнення позитивного результату за підсумками року", - зазначив провідний економіст блоку "Фінансові ринки" Креді Агріколь Банку Олександр Печерицин. "Ситуація не поліпшується, тому зростання в IV кварталі може і не відбутися. У такому разі річний спад економіки становитиме 0,8-1%", - говорить керівник аналітичного департаменту SP Advisors Віталій Ваврищук.

Варто зазначити, що експерти, як і раніше, сподіваються на сільське господарство. Так, Устенко вважає, що активізація переробки аграрної сировини може скоротити темпи спаду ВВП до 0,2-0,3%. Правда, погіршити ситуацію можуть чергові проблеми у торговельних відносинах з Росією. Наприклад, це можуть бути обмеження на поставки продукції або можливе зростання мит на українські товари. "Другий рік поспіль українську економіку рятує сільське господарство. Тому зростає ймовірність того, що в 2018 році ця галузь вже почне знижувати загальний показник. З урахуванням повільного відновлення світової економіки і санкцій з боку Митного союзу можна очікувати, що спад ВВП буде спостерігатися і в першій половині 2018 року, а загальний показник буде дуже низьким - до 0,2%", - резюмував аналітик. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в уряді розраховують на 6-відсоткове зростання ВВП від асоціації з ЄС.
загрузка...
Джерело:tsn.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин