Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Міністр юстиції: необхідне повне переобрання Вищої ради юстиції

Переглядів: 1037 Коментарів: 0
загрузка...
Міністр юстиції: необхідне повне переобрання Вищої ради юстиціїМіністр юстиції Павло Петренко розповів, як буде здійснюватися люстрація суддів і назвав сім критеріїв оцінки їх діяльності в контексті справ про Євромайдане, справ про позбавлення народних депутатів повноважень.

“Мова йде про очищення та оновлення судової системи на законних – чітких і зрозумілих – підставах, а не про масову розправу над всіма і кожним.

Важливе питання: як саме перевіряти суддів? Представники Гельсінської спілки відзначили, що критерії не можуть бути оціночними, виключно – чіткими. Напрацьовано сім таких критеріїв. Зокрема витребуванню і перевірці підлягає особиста справа суддів, які виносили рішення про заборону мітингів під час масових акції в 2018-2018 році; про арешти активістів; про позбавлення прав учасників Автомайдану; про позбавлення мандатів народних депутатів; про виборчі спори в п’яти проблемних округах.

Тобто, все чітко і зрозуміло: або суддя приймав ці рішення, або ні. Якщо приймав – його справа перевіряється, і він звільняється. Ніяких інших оцінок комісія суддям не дає, лише констатує факти або їх відсутність”, – зазначив Петренко.

Новий міністр зазначив, що і Вища Рада юстиції, і Вища кваліфікаційна комісія підлягають повному переобранню.

“Я два роки звертався до ВРЮ, щоб по Родіону Кірєєву було відкрито дисциплінарне провадження. Два роки вони все «відкладали» і «відкладали». І ось тільки влада змінилася – отримую повідомлення: «за вашим запитом відкрито дисциплінарне провадження». Тобто зараз вони намагаються демонструвати лояльність, але необхідності повного переобрання складу і ВРЮ, і ЛКК це все одно не скасовує”, – сказав Петренко.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин