Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

З 1 квітня 2014 року збільшено ставки деяких податків

Переглядів: 1297 Коментарів: 0
загрузка...
З 1 квітня 2018 року збільшено ставки деяких податківЕкологічний податок

Екологічний податок з 1 квітня буде нараховуватися за ставками, збільшеними приблизно на 8,3%. Ставки екологічного податку встановлені статтями 243-245 Податкового кодексу за видами джерел забруднення (викиди, скиди, утворення, розміщення, тимчасове зберігання відходів).

Оскільки податкова декларація екологічного податку складається окремо за кожний звітний (податковий) квартал, то за 1 квартал 2018 року таку декларацію слід складати за старими ставками податку, починаючи з другого кварталу – за новими ставками.

Нагадаємо, що останній день подання податкової декларації за 1 квартал 2018 року припадає на 12 травня ( у зв’язку з вихідними 10 -11 травня). Останнім днем сплати збору є 20 травня.

Плата за землю

З 1 квітня збільшено приблизно на 8,5% ставки земельного податку, встановлені пунктом 275.1 статті 275 ПКУ, для власників землі та землекористувачів у населених пунктах, де не проведено грошову оцінку. Ставка залежить від чисельності населення населеного пункту, де розташована земельна ділянка.

По тих населених пунктах, де грошову оцінку земель проведено, та поза населеними пунктами, ставки податку не змінено.

Змінено розмір орендної плати за землі сільськогосподарського призначення, її мінімальний розмір не може бути меншим 3% нормативної грошової оцінки, до змін був 1% ( п.п. 288.5.1 ПКУ). Тобто, для всіх орендарів державних та комунальних земельних ділянок встановлено однаковий мінімальний розмір орендної плати - 3% нормативної грошової оцінки.

Слід врахувати, що згідно з пунктом 286.4 ПКУ, у разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни.

Тобто платники, які подали річну декларацію, в якій застосовували ставки земельного податку згідно з пунктом 275.1 ПКУ або ставки орендної плати в розмірі 1% нормативної грошової оцінки, зобов’язані з 1 квітня 2018 року провести перерахунок нарахованого земельного податку або орендної плати та подати нову звітну декларацію не пізніше 20 травня 2018 року. Підприємства, які обрали помісячний спосіб декларування, з 1 квітня зобов’язані застосовувати нові ставки.
загрузка...
Джерело:lv.minrd.gov.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин