Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

На звернення електронних грошей валютні обмеження НБУ не поширюються

Переглядів: 1010 Коментарів: 0
загрузка...
На звернення електронних грошей валютні обмеження НБУ не поширюютьсяНБУ в своєму листі від 07.02.2018 р. № 25-109/5294 стверджує , що грошові кошти в Україні існують у готівковій ( формі грошових знаків ) або у безготівковій формі ( формі записів на рахунках у банках ) (ст. 3 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні »від 05.04.2001 р. № 2346- III , далі - Закон про платіжні системи ) . Грошові знаки випускаються у формі банкнот і монет , що мають зазначену на них номінальну вартість.

Єдиним законним платіжним засобом , обов'язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України , є грошова одиниця України - гривня . Виключне право на введення в обіг (емісія) гривні належить Національному банку України .

Особливості випуску електронних грошей та здійснення операцій з ними встановлені ст. 15 Закону про платіжні системи , згідно з якою , зокрема:

- Електронні гроші - одиниці вартості , які зберігаються на електронному пристрої , приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж випускає їх обличчя , і є грошовим зобов'язанням цієї особи , яке виконується в готівковій або безготівковій формі;

- Випуск електронних грошей здійснюється шляхом їх надання користувачам або комерційним агентам в обмін на готівку або безготівкові кошти ;

- Суб'єкт господарювання , який приймає електронні гроші як оплату платежу за товари , роботи , послуги, має право використовувати отримані електронні гроші виключно для обміну на безготівкові кошти або повертати їх користувачам у разі повернення ними відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів » товарів , придбаних за електронні гроші.

Враховуючи зазначене , електронні гроші випускаються та іншими , ніж Національний банк України , банками, є електронним замінником банкнот і монет і грошовим зобов'язанням емітента. Електронні гроші використовуються як засоби здійснення платежів , приймаються обмеженим колом осіб , надаються емітентом в обмін на грошові кошти в готівковій або безготівковій формі і відповідно до законів України не є валютними цінностями та грошовими коштами .

Так що , як наслідок , з їх допомогою можна обходити валютні обмеження на переказ валюти за кордон. Ціна питання - курс обміну електронних грошей на готівку.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин