Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Міністр: скасування закону про люстрацію суддів стане відкочуванням до старої судової системи

Переглядів: 984 Коментарів: 0
загрузка...
Міністр: скасування закону про люстрацію суддів стане відкочуванням до старої судової системиМіністр юстиції Павло Петренко сподівається, що Конституційний суд не задовольнить звернення 76 нардепів щодо неконституційності закону про люстрацію суддів, оскільки скасування закону негативно вплине на судову систему.

“Конституційний суд ще не виносив рішення з цього приводу. Але дійсно, 76 народних депутатів – в основному від КПУ, ПР і групи “За мир і стабільність”- подали таке звернення. Звичайно, ми розуміємо, що це їхнє конституційне право. Але якщо закон буде скасовано, то фактично відбудеться згортання питання про перевірку і люстрацію суддів, які виносили політичні рішення, і повернення до старого складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії”, – зазначив міністр.

За словами Петренка, Міністерство юстиції однозначно не підтримує це звернення: “Це крок назад, причому серйозний – до судової системи, що діяла раніше”.

Коментуючи зауваження, що депутати, які подали звернення, вважають створену тимчасову слідчу комісію незаконною і не підконтрольною жодному держоргану, міністр відповів:

“Я вважаю, що це абсолютно безпідставне твердження. Тому що закон, який був прийнятий в парламенті, пройшов неодноразову експертну оцінку Ради Європи. Я направляв його туди і перед першим, і перед другим читанням. Експерти Ради Європи дали позитивну оцінку закону”.

“Звичайно, цей закон не містить тих положень, які пропонувалися ще в першій редакції – провести повну переатестацію судового корпусу. На жаль, депутати виключили це положення. Навіть ті положення закону, які залишилися, з приводу часткової перевірки суддів і політичних переслідувань наших громадян під час революції, теж прибрали. Я категорично не підтримую це конституційне звернення і сподіваюся, що КС його не задовольнить”, – резюмував Петренко.

Нагадаємо, 8 квітня народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4378-1 “Про відновлення довіри до судової системи України”. Однак, як стало відомо LB.ua, 14 травня 76 народних депутатів (від фракцій КПУ, ПР, депутатської групи “За мир і стабільність” та позафракційних) подали до Конституційного суду звернення, в якому вони просять визнати неконституційним цей закон.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин