Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Електронні гроші: Нацбанк роз'яснює правила використання

Переглядів: 1026 Коментарів: 0
загрузка...
Електронні гроші: Нацбанк роз'яснює правила використанняНацбанк торкнувся питань:

1) використання електронних грошей суб'єктами господарювання;

2) використання електронних грошей, правила яких не погоджені з НБУ;

3) приймання електронних грошей суб'єктами господарювання в якості оплати за товари, роботи, послуги.

Роз'яснення Нацбанк надав у листі від 26.06.2018 р № 25-109 / 33434.

1. Про використання електронних грошей суб'єктами господарювання.

НБУ нагадав, що особливості випуску електронних грошей і здійснення операцій з ними встановлені ст. 15 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі - Закон) та Положенням про електронні гроші в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 04.11.2010 р № 481 (далі - Положення).

Згідно з вимогами цих документів суб'єкт господарювання може як бути користувачем електронних грошей, так і приймати електронні гроші як оплату за товари, роботи, послуги.

Так, для користувачів, у тому числі і користувачів - суб'єктів господарювання, встановлено обмеження щодо суми електронних грошей на електронному пристрої, що перебуває в розпорядженні користувача. Для поповнюваних електронних пристроїв сума не повинна перевищувати 8000 гривень. Для непоповнювані електронних пристроїв ця сума не повинна перевищувати 2000 гривень. Дана норма закріплена в п. 2.4 Положення.

Для торговців (суб'єктів господарювання), які приймають від користувачів електронні гроші як оплату за товари, роботи, послуги, Законом та Положенням не встановлено обмежень щодо суми електронних грошей, яка може перебувати на електронному пристрої.

Тому, коли суб'єкт господарювання має намір одночасно бути торговцем і користувачем, банк-емітент повинен розділити функції цього суб'єкта господарювання та відкрити йому окремі облікові записи (електронні гаманці і т. П.):

- Як торговцю - для прийому електронних грошей від користувачів в якості оплати за товари, роботи, послуги та

- Як користувачу - для покупки електронних грошей та здійснення оплати господарських, виробничих потреб з урахуванням обмежень, встановлених Законом та Положенням.

2. Про використання електронних грошей, правила яких не погоджені з Національним банком України.

Нацбанк зазначив, що суб'єкти, які здійснюють операції з електронними грошима (емітент електронних грошей, оператор, агенти, торговці і користувачі), мають право їх здійснювати тільки за правилами, погодженими з Нацбанком.

При цьому Нацбанк не погоджував правила використання електронних грошей WebMoney Transfer, Интернет.Деньги, VkrMoney, RBKMoney, Яндекс.Деньги, QJWI, E-gold.

3. Про прийом електронних грошей суб'єктами господарювання в якості оплати за товари, роботи, послуги.

Державний регулятор наполягає, що отримані від користувачів електронні гроші торговець має право:

- Обміняти на безготівкові кошти у агента з розрахунків або

- Пред'явити до погашення емітенту в обмін на безготівкові кошти.

Такі гроші повинні зараховуватися агентом з розрахунків і / або емітентом на власний поточний рахунок торговця, відкритий у банку (за винятком сум електронних грошей, повернутих користувачеві відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів»).

Таким чином, здійснюючи продаж товарів, робіт, послуг за електронні гроші, торговці на кінцевому етапі отримують на свій рахунок у банку безготівкові кошти, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин