Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Депутати хочуть ввести обов'язкове медстрахування

Переглядів: 976 Коментарів: 0
загрузка...
Депутати хочуть ввести обов'язкове медстрахуванняОсоби, які не належать до кола осіб, які підлягають медичному страхуванню, мають право на добровільну участь у системі медичного страхування.

Ці норми передбачені законопроектом №2597 "Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування", який Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти за основу, повідомляє "Зіб" з посиланням на ВР.

Законопроектом пропонується визначити принципи, правові, організаційні та фінансові засади і механізми функціонування загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

Документом передбачається створити Фонд загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, а також визначити: випадки, які є страховими і нестраховими; джерела коштів і порядок здійснення фінансової діяльності в системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування; вартість медичної допомоги; систему договорів; порядок державного нагляду, обліку та поводження з інформацією у сфері медичного страхування тощо

Разом з тим, визначаються гарантії надання медичної допомоги в системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування згідно з державними соціальними нормативами у сфері охорони здоров'я. З метою реалізації цієї задачі щорічно має затверджуватися Базова і територіальні програми обов'язкового державного соціального медичного страхування, які визначають перелік та обсяг гарантованого рівня медичної допомоги та умови її надання.

Законопроект розроблено з урахуванням того, що Фонд не буде виконувати функції, пов'язані зі збором внесків від роботодавців та застрахованих осіб, які збиратимуться одним органом для усіх видів соціального страхування у складі єдиного соціального внеску. Страхові внески (у складі єдиного внеску) будуть платити роботодавці, а за окремі категорії застрахованих осіб та дітей - місцеві органи виконавчої влади в порядку,встановленому Кабінетом Міністрів України, та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Проектом передбачається, що конкретний перелік медичних послуг, які надаватимуться застрахованим особам, буде встановлюватися окремим законом одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України та закону про розмірі єдиного соціального внеску.

Згідно з проектом, вартість медичних послуг буде визначатися виходячи з фактичних витрат на надання цих послуг, але не вище граничних тарифів, будуть затверджуватися Кабінетом Міністрів України.

Члени комітету вважають, що запровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування сприятиме підвищенню якості медичної допомоги. Водночас народні депутати висловили низку застережень і зауважень, зокрема щодо узгодження положень законопроекту з Основами законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині визначення суб'єктів страхування, статті 106 Конституції України, Цивільним кодексом України, низкою законів.

На думку членів Комітету, запровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування може призвести до збільшення фінансового навантаження на фонд оплати праці, є небажаним в умовах впровадження заходів щодо зменшення податкового тиску і виведенню фонду оплати праці з "тіні".

Комітет вважає, що з урахуванням висловлених зауважень, законопроект може бути прийнятий у першому читанні.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин