Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Фінзвітність підприємств із зони АТО. Мінфін готує зміни

Переглядів: 1217 Коментарів: 0
загрузка...
Фінзвітність підприємств із зони АТО. Мінфін готує зміни На офіційному сайті Мінфіну оприлюднено проект постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності".

Проект розроблено з метою встановлення єдиного підходу до складання та подання фінансової звітності підприємствами, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), а також проведення такими підприємствами інвентаризації у разі її обов’язкового проведення відповідно до законодавства.

У тексті постанови зокрема передбачено, що у разі якщо організація діяльності органів державної статистики, органів Казначейства та інших органів, до яких подається фінансова звітність, припинена/порушена у зв’язку з тимчасовою окупацією територій та/або проведенням антитерористичної операції, підприємства, що знаходяться на цих територіях, подають фінансову звітність після відновлення звичайної діяльності зазначених органів або, за можливості, подають фінансову звітність відповідним органам, які знаходяться на іншій території України та/або в яких організована відповідна робота.

Крім того, підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов’язкових для її проведення, тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств.

У такому разі у річній фінансовій звітності інформація про активи, до яких неможливо забезпечити безпечний та безперешкодний доступ, та зобов’язання і власний капітал, які не можуть бути документально підтверджені у зв’язку з відсутністю доступу до відповідних первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, відображається за даними бухгалтерського обліку.

Зазначені підприємства зобов’язані провести інвентаризацію станом на 1 число місяця, що настає за місяцем, у якому зникли перешкоди доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, та відобразити результати інвентаризації в бухгалтерському обліку відповідного звітного періоду.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин