Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Всі підприємці повинні сплачувати ЄСВ не менше мінімального страхового внеску

Переглядів: 1586 Коментарів: 0
загрузка...
Всі підприємці повинні сплачувати ЄСВ не менше мінімального страхового внескуУ разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, і ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника (абз. 6 ч. 11 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2018 р. № 2464-VI, далі - Закон про ЄСВ). Тобто якщо база нарахування в одному з місяців протягом січня - листопада 2018 року менше 1218 грн, то за цей місяць, ЄСВ нараховується в сумі 422,65 грн (1218 грн х 34,7%), а в грудні 2018 року - 478,17 грн (1378 грн х 34,7%).

Підприємців-загальносистемників зобов'язали за кожен місяць нараховувати ЄСВ незалежно від факту отримання доходів. У разі якщо вони не отримали доходу (прибутку) у звітному році або окремому місяці звітного року, то вони мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою розміру мінімального страхового внеску (абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Раніше сплата ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску була потрібна лише за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, враховуючи норми абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ при остаточному розрахунку за підсумками 2018 року - до 10 лютого 2016 року такі підприємці зобов'язані будуть сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік (2018 рік) з розрахунку не менше мінімального страхового внеску за кожен місяць.

Таким чином, виходить: якщо навіть підприємець-загальносистемник не отримував доходу у якомусь із місяців 2018 року, він повинен все одно сплатити ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин