Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Вагітні, у році, що передує відпустці по вагітності та пологах, працювали менше шести місяців, отримують допомогу не вище двох мінімальних заробітних плат

Переглядів: 1332 Коментарів: 0
загрузка...
Вагітні, у році, що передує відпустці по вагітності та пологах, працювали менше шести місяців, отримують допомогу не вище двох мінімальних заробітних плат З 1 січня 2018 року втратив чинність Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III, яким визначалися розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності (згідно з Прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2018 № 77-VIII).

Відтепер питання соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності і витратами, обумовленими похованням, регламентуються новим актом законодавства — Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (у редакції Закону України від 28.12.2018 № 77-VIII; далі — Закон про соціальне страхування).

З 1 січня 2018 року, допомога по вагітності та пологах, як і раніше, надаватиметься застрахованій особі у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежатиме від страхового стажу. При цьому сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ст. 26 Закону про соціальне страхування).

До відома

Умови надання і тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах визначаються наразі статтею 25 Закону про соціальне страхування. У цих питаннях змін, порівняно з нормами, передбаченими раніше, не відбулось

Водночас, маємо враховувати й такий аспект — скільки місяців страхового стажу має вагітна у році, що передує відпустці по вагітності і пологах).

Адже відповідно до частини четвертої статті 19 Закону про соціальне страхування, застраховані особи, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше 6 місяців, мають право на допомогу по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: НовиниX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин