Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Попередній договір за законодавством України

Переглядів: 707 Коментарів: 0
загрузка...
Попередній договір за законодавством України Що таке попередній договір?

Визначення поняття «попередній договір» дається в ст.635 Цивільного кодексу України (ЦК), ст.182 Господарського кодексу України (ГК). Відповідно до згаданої статті ГК попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку укласти договір у майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.

Таким чином, попередній договір - це такий договір, предметом якого виступають зобов'язання сторін в майбутньому укласти основний договір. У попередньому договорі не просто встановлюється обов'язок по укладенню основного договору, а й визначаються умови основного договору.

Навіщо потрібен попередній договір, якщо сторони можуть відразу укласти основний договір?

Буває, що сторони принципово домовилися про щось, але з різних причин не завжди є можливість укласти основний договір. Наприклад, є попередня домовленість про купівлю-продаж об'єкта нерухомості, але для укладення договору купівлі-продажу необхідно зібрати пакет документів для нотаріального посвідчення угоди, на що потрібен час. Якщо одна із сторін або обидві сторони зацікавлені в укладенні договору купівлі-продажу нерухомості і хочуть «зв'язати» контрагента зобов'язаннями, сторонам варто укласти попередній договір.

Чи може одна зі сторін попереднього договору відмовитися від укладення основного договору?

За загальним правилом, встановленим ГК (ст.525), одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Згідно ст.629 ЦК договір є обов'язковим для виконання сторонами. Таким чином, попередній договір є обов'язковим для сторін, відмова від зобов'язань за попереднім договором або їх зміна в односторонньому порядку не допускається. Порушення попереднього договору однією зі сторін дає другій стороні право вимагати його виконання, право на застосування інших способів захисту.

У яких випадках попередній договір повинен бути засвідчений нотаріусом?

Відповідно до ч.1 ст.635 ГК попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору, а якщо форма основного договору не встановлена ​​- у письмовій формі. Робимо висновок: попередній договір повинен бути посвідчений нотаріально в тому випадку, якщо нотаріальна форма встановлена ​​для основного договору (відповідно до закону або за домовленістю сторін). Сторони можуть передбачити нотаріальне посвідчення попереднього договору навіть у тому випадку, якщо основний договір не підлягає такого посвідчення.

Чим попередній договір відрізняється від протоколу про наміри?

Попередній договір породжує зобов'язання, а протокол (договір, угода) про наміри зобов'язання не встановлює, тобто не є обов'язковим для сторін.

Детальніше про попередні договори - в відеоконсультації нашого фахівця.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин